PM: Harjumaalased kiruvad kehva bussiliiklust

30. november 2004, 08:09

Lume ja libeda tõttu tihti hilinevad või tulemata jäävad bussid pahandavad Tallinna lähistel elavaid inimesi, kes riskivad tööle hiljaks jäämisega.

Harjumaa eri piirkondades elavad inimesed ei ole rahul Harjumaa Liinide kehva bussiliiklusega, kirjutab Postimees.

«Eelmisel teisipäeval ootasin hommikul tund aega bussi, mida ei tulnudki,» rääkis Saue vallas elav Klaarika Sinimeri. Sama päeva õhtul tuli tal koos teiste ootajatega Tallinnas Kalevi peatuses kolmveerand tundi bussi oodata.

Samade probleemide üle kurtsid eelmisel nädalal ka teised Tallinna lähistel elavad inimesed. Tallinnas tööl käiv Kostivere elanik Kaja Toomemets kinnitas, et sealsete Harjumaa Liinide bussidega on probleeme aasta läbi.

Kostivere elanikud on korduvalt allkirju kogunud ja firmat probleemidest teavitanud, kuid kasu sellest ei ole olnud. «Kostiveres hilinevad bussid ka siis, kui pole lund ega libedat,» rõhutas Toomemets.

Harjumaa Liinide omaniku ATKO Grupi nõukogu esimees Arvo Sarapuu lubas edaspidi bussiliikluse probleemid oma terava pilgu alla võtta.

«Tõsi on see, et sellise lumega on raske liigelda ja bussid võivad hilineda,» tunnistas Sarapuu.

Tema arvates peaks aga riik pöörama suuremat tähelepanu ühistranspordi toetamisele. «Üheks lahenduseks oleks piletimüügilt makstava käibemaksu alandamine,» ütles Sarapuu, kelle sõnul võimaldaks alles jääv raha bussifirmadel ühistranspordi kvaliteeti tõsta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing