Villy Paimets • 2. detsember 2004 kell 22:00

BLRT hakkab koos soomlastega laevasisustust tegema

Uue firma Huuhka & BLRT Interior direktor Rein Tölp ütles eilsel pressiüritusel, et firma sai loodud rekordkiirusel. ?Juuli lõpus rääkis kauaaegne tuttav Fjodor Berman mulle, et tahaks laevasisustusega tegeleva firma teha, mõned päevad hiljem pakkusin välja, et tehku ühisfirma koos Pertti Huuhkaga. 2. augustil võttis Berman mu tööle, 4. augustil sõitsime juba koos soomlastega Klaipeda laevatehast vaatama, 6. augustil istusid Berman ja Huuhka läbirääkimisteks laua taha ja 11. augustil löödi käed,? kirjeldas Tölp ülikiiret kokkuleppele jõudmist. ?2. oktoobril sai firma registreeritud.?

Uuest firmast kuulub 60 protsenti Huuhkale ja 40 protsenti BLRT-le.

Ülikiiret ühisfirma loomist kinnitas ka BLRT Grupi juhatuse esimees Fjodor Berman. ?See käis tõesti väga kiiresti, vaid kahe kuuga sai kõik tehtud, näiteks ühe eelmise ühisfirma loomiseks kulus meil poolteist aastat,? ütles Berman. ?Aga asi on selles, et me mõtleme (Huuhkaga ? toim.) sarnaselt, mõelge ise, erinevatest riikidest inimesed leiavad mõne päevaga ühise keele, see oli tõepoolest rekordsaavutus.?

Bermani sõnul on Huuhkal laevasisustusturul väga suured kogemused ning neil on ülihea maine. ?Neist paremini teha on väga raske,? nentis Berman.

Tölpi sõnul täitus laevasisustusega tegeleva firma loomisega üks Bermani unistustest. ?Ta on ammu tahtnud jõuda nii kaugele, et teeb ühe reisilaeva otsast lõpuni valmis,? ütles Tölp.

Bermani sõnul oli turul nõudlus sellise teenuse vastu juba ammu olemas. ?Kui me enne ainult remontisime laevu, siis nüüd juba ka ehitame neid, tahame võtmed kätte teenust osutama hakata,? ütles Berman. ?Selleks seda firmat vaja oligi.?

Investeeringute suurusest ei tahtnud Berman eriti rääkida, ütles vaid, et investeerida on vaja küll, sest uuel firmal on töö tegemiseks vaja tööriistu ?pinke, tsehhi sisustust ja muud säärast. ?Aga kõike saab muretseda jooksvalt, kui vajadus tekib, nii ostame,? ütles Berman.

Juba järgmisel nädalal alustavad BLRT ja uus firma Murmanski Merelaevandusele kuuluva laeva Polaris remonti. Läbirääkimised käivad ka Kaliningradis seisva kunagise Eesti laevastiku uhkuse, purjelaeva Krusenstern remondi üle, millega uued omanikud tahavad pärast renoveerimist järjekordse tiiru ümber maailma seilata.

Huuhka OY mullune käive küündis 150 miljoni kroonini, BLRT käive oli 1,3 miljardit krooni.

Hetkel kuum