Meie Maa: Välismaale tööleminejad ajavad ehitusfirmad kitsikusse

15. detsember 2004, 08:13

Kümned Skandinaavia riikidesse siirduvad töömehed jätavad Saaremaa ehitusettevõtted tööjõupuudusesse.

«See, millest ma rääkisin enne Eesti liitumist euroliiduga, on täna reaalsuseks saanud,» tõdes Saaremaa ühe suurema ehitusfirma Tesman juhataja Lembit Soe.

Probleem ei ole tema sõnul siiski mitte niipalju Saaremaal töötavates meestes, kui just ehitajates, kes firma mandriobjektidel töötavad. Töölisel pole ju suurt vahet, kas olla komandeeringus mandril või töötada hoopis Soomes. Välismaalt saab harvemini koju, aga rahanumber teeb vahe tasa, kirjutab Meie Maa.

«Palgaga me meeste kodushoidmisel välisriikidega kindlasti võistelda ei suuda,» märkis Soe, kes ei soovinud täpsustada, kui palju ehitajaid Tesmanist tänavu on raja taha siirdunud.

Eesti oma ehitajate väljavoolu tasakaalustavad Tesmani juhi sõnul eelkõige Venemaalt saabuvad töölised.

Saaremaa suurima ehitusfirma Kuressaare Ehitus juht Tõnu Toompuu ennustab suuremat välismaale siirdumise lainet ja seeläbi ka probleeme ehitusfirmadele eeloleval kevadel. Tulevad paremad ilmad ja siis minnakse kolmeks-neljaks kuuks lihtsalt raha teenima, märkis Toompuu.

Kõige enam soovivad piiri taha tööle minna nooremad ehitajad, kellel on ettevõtlikkust rohkem ja koduseid kohustusi vähem. Määrav on ka keeleoskus, mis noortel meestel on enamasti parem.

Saare KEKi juhataja Aarne Vainokivi sõnul ettevõtet ehitajate lahkumine esialgu veel ei puuduta. «Meie firmast on läinud Soome tööle küll vaid üks mees, aga paljudel on välismaale minejate tõttu probleeme küll,» sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing