Eesti Gaas valmistub elektri hinnatõusuks

17. detsember 2004, 15:59

Eesti Gaasi müügiettevõtte juhi Raul Kotovi sõnul võib suurem laine elektrilt gaasile üleminekul tulla tuleval suvel.

'Praegu veel mingit gaasile ülemineku buumi märgata ei ole, kuid see võib tulla tuleval suvel, kui elekter kallinenud ja uus küttehooaeg ukse ees,' ütles Kotov ja lisas: 'Seda on küll tunda, et kõik uued elamurajoonid gaasivõimalust küsivad.'

Gaasi hind 2005. aastal ei tõuse, küll aga taotleb ettevõte 10 % suurust hinnatõusu 1. jaanuarist 2006. Kotovi sõnul määratakse uus hind kokkuleppel Gazpromiga tavaliselt kaheks aastaks. 'Aga turg on vaba ja klient võib gaasi osta ka mõnelt teiselt ettevõttelt,' lausus ta.

Gaasi peamiseks konkurendiks on endiselt kütteõli, mistõttu pole võimalik ka hinda kuigi palju tõsta, rääkis Kotov.

Järgmise aasta 1. juulist peavad kõik vanad gaasiseadmed olema välja vahetatud uute vastu. Eesti Gaas on saanud Venemaalt odavaid, 1700 krooni maksvaid veesoojendeid ja kavatseb uuel aastal siseneda ka kütteseadmete turule, et klient saaks kõik gaasikütteks vajaliku ühest kohast.

Tuleval aastal plaanib Eesti Gaas investeerida pisut üle 100 mln kr, millest suur osa läheb Pärnu linna gasifitseerimiseks ja uute objektide gaasiga varustamiseks. Kokku on kavas ehitada ligi 45 km uut gaasitorustikku. Paralleelselt toimub vanade torustike väljavahetamine. Kokku on Eesti Gaasil maa all 2150 km gaasitorusid, millest osa on tänaseks amortiseerunud.

Viimasel aastal on Eesti Gaasile lisandunud ka mitmeid suuri tööstuskliente, mille seas on Muuga sadam, Mulgi Meierei ja Sillamäe SEJ. Fortum on ehitanud gaasitrassid Jüri ja Tänassilma tehnoparkidele ning Kalevile. Kokku on Eestis juba 20 gaasi pakkuvat ettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing