Ülo Toomsalu • 18 veebruar 2005

PM: Hansapanga võib neelata ka ülevõtupakkumiseta

Hansapanga täielikuks ülevõtmiseks võib Swedbank suurendada oma osalust kõigest 66 protsendini.

See annaks neile õiguse kasutada aktsiavahetust ja pangad liita väiksemate kaasaktsionäride nõusolekuta, kirjutab Postimees.

«See on üks tõenäoline võimalus,» kinnitas Henno Viires investeerimisfirmast LHV. «Kaks kolmandikku häältest annab suuromanikule ainupädevuse Hansapanga ühinemise, jagunemise, ümberkujundamise ja lõpetamise otsustamiseks.»

Swedbankile kuulub ligi 60 protsenti Hansapanga aktsiatest. Et EBRD on lubanud rootslastele müüa oma ligi viieprotsendilise osaluse, on Swedbankil sisuliselt valdav häälteenamus käes. Samas tähendaks pankade ühinemine, et Hansapank muutuks sellega Swedbanki osaks ehk harukontoriks, mis võib küll kasutada Hansapanga kaubamärki.

«Me ei välista seda võimalust,» kommenteeris Swedbanki kommunikatsioonijuht Henrik Kolga. Tema sõnul loodab Swedbank omandada 95 protsenti Hansapanga aktsiatest ikkagi raha, mitte oma aktsiate eest. «Oleme kindlad, et omandame pakkumisega 95 protsenti Hansapanga aktsiatest,» kinnitas Kolga.

Välismaised investeerimisfondid on viimase nädala jooksul ostnud aktiivselt Hansapanga aktsiaid Swedbanki pakutavast 172,11 kroonist oluliselt kallima hinnaga, andes sellega mõista, et rootslaste pakutud hind on liiga odav.

Hetkel kuum