Ülo Toomsalu • 6. mai 2005 kell 10:29

Poola president sunnib peaministrit ametisse jääma

Poola president Aleksander Kwasniewski ütles, et loodab veenda peaminister Marek Belkat jääma ametisse.

Belka on lubanud esitada tagasiastumispalve täna hommikul toimuval kohtumisel Kwasniewskiga. Selles nähakse sümboolset žesti pärast seda, kui parlament lükkas tagasi nii Belka kui opositsiooni poolt tehtud ettepaneku korraldada üldvalimised plaanitust varem, vahendab ETV Reutersi uudist.

President on vihjanud, et ei lase Belkal ametist taganeda ning sunnib teda jääma ametise kuni eeldatavasti septembris toimuvate valimisteni.

Võimul olev vähemuskoalitsioon Demokraatlik Vasakliit (SLD) leidis neljapäeval piisavalt toetust, et nurjata liikumised mis kutsusid üles parlamenti end laiali saatma.

Poliitiline seisak Poolas on praeguseks juba halvanud parlamendi töö ning muutnud Belka jaoks võimatuks suurte seadusuuenduste, sealhulgas Poolale euro vastuvõtuks vajalike rahareformide elluviimise.

Finantsanalüütikute sõnul võiksid varasemad valimised tuua endaga reformimeelsema valitsuse, mis tugineks kesk- ja parempoolsetele parteidele, mille juured on Solidaarsusliikumises, mis 1989.a. kommunismi võimult tõukas.

Hetkel kuum