Saku Õlletehase juhatuse ja nõukogu liikmete kohtade pidev ümbermängimine on aktsionäre ärritanud, mille tõttu on veidi kannatanud ka aktsia hind.
Kuuga on Saku Õlletehase juhatusest kui ka nõukogust tagasi kutsutud kaks inimest. Viimane neist ? finantsdirektor ja juhatuse liige Tarmo Lehtmets esitas tagasiastumispalve eile.
Lisaks on taas õhku kerkinud uudis, et Saku Õlletehasest 75% omav Baltic Beverages Holdingu (kuulub võrdselt Taani õlletootjale Carlsberg ja Inglise Scottish Newcastle`le) tahab koondada oma tootmist ja sulgeda tehaseid.
Ehkki see ei pidavat puudutama Balti riikide õlletehaseid, on investorite ärritumine põhjendatud. Ebaselgus tuleviku suhtes ei ärata kindlust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Augusti algusest septembri keskpaigani stabiilselt 9-9,5 euro (140,82-148,43 krooni) vahel kõikunud õlletehase väärtpaber on kaks viimast börsipäeva käinud päevasiseselt ära ka allpool 8,5 euro (133 krooni) taset. Eilseks sulgemishinnaks jäi 8,7 eurot (136,13 krooni).
Kui ülejäänud Tallinna börs püsib tugev, ei tohiks minu arvates Saku Õlletehase aktsia 8 eurost (125,17 krooni) läbi kukkuda.
Eile saime teada, et Tallinna Vesi juht Bob Gallienne on 19. septembril müünud maha on Tallinna Vee aktsiaid. Ehkki ettevõtte siseringkonda kuuluvate inimeste aktsiamüügid on tavaliselt halb märk, ei maksa Gallienne`i tehingut ületähtsustada, kuna tal oli vaid 180 aktsiat.
Samas teeb murelikuks, kas investorid, kes Tallinna Vee aktsiat on juba kolmteist järjestikust päeva ülesostnud, pole üle pingutanud. Eile sulgus väärtpaber juba 15 eurol (234,70 krooni).