8. detsember 2005 kell 6:57

Arco Vara kaasas omanikeringi Hansapanga

Arco Vara emiteeris Hansapangale 150 miljoni krooni väärtuses uusi aktsiaid. Tehingu järel moodustavad emiteeritud aktsiad 10,5% Arco Vara aktsiakapitalist.

Uute aktsionäride kaasamiseks emiteeris Hansapank omakorda Arco Vara aktsiatega seotud väärtpabereid, mida müüdi suunatud pakkumise raames erainvestoritele ning investeerimisfondidele Eestis.

'Emissiooni käigus saadud vahendeid kavatseme suunata uute arendusprojektide käivitamiseks,' ütles Arco Vara juhatuse esimees Viljar Arakas. 'Oleme alustatud mitmeid kapitalimahukaid kinnisvaraprojekte väljaspool Eestit ning ettevõte vajab edasiarendamist,' lisas ta.

Hansapank Marketsi osakonnajuhataja Lauri Linnu sõnul on Arco Vara investorite jaoks atraktiivne ettevõte. 'Kõik eeldused tugevaks tulemuseks on neil olemas. Ettevõttel on professionaalne ning hästi motiveeritud juhtkond ning agressiivsed kasvuplaanid väljaspool Eestit, mis peaks tagama aktsionäridele keskmisest parema tootluse järgnevatel aastatel,' rääkis Lind.

Ettevõtte senised aktsionärid Arti Arakas, Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingas aktsiaid ei müünud.

Arco Vara on Baltimaade juhtivaid kinnisvaraettevõtteid, mille tegevus hõlmab nii kinnisvara vahendus-, arendus- kui ka investeerimistegevust. Gruppi kuulub üle 30 tütarettevõtte, firma esindused asuvad Baltimaade 13 piirkonnas, lisaks ka Ukraina pealinnas Kiievis. Grupis töötab kokku üle 220 inimese.

Hetkel kuum