Raivo Sormunen • 8. detsember 2005 kell 22:00

USA dollar nõrgenes jeeni ja euro vastu

USA dollar langes eile jeeni ja euro vastu, kuna Jaapani ja Euroopa poliitikud andsid mõista, et nad tõstavad laenukulusid. See aga vähendaks nende valuutade intressidemäärade erinevust USA kõrgete intressitasemetega, kirjutas Bloomberg.

Jaapani keskpanga juht Toshihiko Fukui ütles, et panga deflatsiooniga võitlev poliitika on läbi. ?Ilma värsket toitu arvestamata püsisid hinnad Jaapanis oktoobris paigal ja kõigile on selge, et selline intressipoliitika saab varsti läbi,? ütles Fukui Nagoyas toimunud ärijuhtide konverentsil.

Jaapani keskpank on hoidnud intressimäärasid peaaegu 0% juures juba viimased neli ja pool aastat ning lisaks pumbanud majandusse raha, et võidelda langevate hindade vastu.

Euroopa keskpanga peaökonomist Otmar Issing hoiatas aga eile, et hinnastabiilsuse hoidmiseks reageerib keskpank otsekohe. Euroopa keskpank tõstis baasintressimäärasid esimest korda viimase viie aasta jooksul möödunud nädalal 2%lt 2,25%-le.

Dollar langes aga eile õhtuks 120,60 jeenini ja Euroopa ühisraha suhtes 1,1778 dollarini (13,28 krooni dollar).

?Ma ei oota selleks aastaks enam dollari kallinemist,? ütles Citigroupi valuutastrateeg Steve Saywell. ?Paljud inimesed on sel aastal dollarit ostnud, kuna dollariintressid on olnud teistest märksa kõrgemal, kuid see suhe hakkab kahanema.?

Hetkel kuum