EPL: Pööningute väljaehitamise teelt kaob oluline takistus

11. jaanuar 2006, 07:40

Seaduseparandus peaks lõpetama sagedase olukorra, kus ühe naabri vastuseis takistab kortermaja pööningule või keldrisse uute eluruumide rajamist.

Korteriühistute liidu ettepanekute põhjal valminud ja majandusministeeriumi algatatud korteriomandiseaduse muutmise eelnõu eesmärk on soosida kaasomandis olevate hoonete katuseealuste või keldrikorruste väljaehitamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Võib tuua palju näiteid selle kohta, kus kortermaja omanike enamus sooviks tühjana seisvat või siis pesukuivatamiseks kasutatavat pööningukorrust välja ehitada ja siis kolmandatele isikutele maha müüa,? osutavad eelnõu autorid. Sel moel teenitud rahaga soovitakse enamasti maja remontida.

Kuna pööning kuulub kaasomandisse, on selle otstarve oluliseks muutmiseks ning mahamüümiseks vaja kõigi korteriomanike jah-sõna.

Ka kavandatav seaduseparandus jätab korteriomanikule alles õiguse keelduda talle kuuluva omandi võõrandamisest. Seda saab teha kaalukatel põhjustel ? juhul, kui juurdeehitis kahjustaks maja kandevõimet või kui ehitamise tagajärjel halveneks olemasolevate korterite kasutamine. Ehitustööd jäävad ära ka siis, kui võõrandamisest teenib liiga vähe raha või raha kavatsetakse kasutada ?ebamõistlikult?.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing