PM: Laienev kütuseäri reostab Harjumaa õhku

13. jaanuar 2006, 07:58

Möödunud nädalavahetusel Muugalt levinud tugeva haisu võis põhjustada asjaolu, et keskkonnamõjude hindamisel pole arvestatud seal kütusefirmade laienemisega.

Muuga sadama kütuseterminalidest pärit tugev gaasihais mattis möödunud nädalavahetusel Maardu linna. Haisupilvest said osa ka Saha-Loo, Aruküla, Jõelähtme ja Kuusalu elanikud, kellest paljud kurtsid iiveldust ja peavalu.

Ajal, mil hais levis, laaditi Muuga sadamas viis tankerit. Neljale neist laaditi rasket kütust, ühele kerget kütteõli, kirjutab Postimees.

Keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuule sõnul üheski kontrollitud firmas olulisi välisõhu kvaliteeti mõjutavaid rikkumisi ei täheldatud ning laupäeva hilisõhtul tehtud mõõtmised lubatud saastetaseme ületamist ei näidanud.

Ka kaks Muugal paiknevat automaatseirejaama ei fikseerinud lubatud saastetaseme ületamist, kuid mõne aine kontsentratsioon oli tavapärasest mõnevõrra kõrgem.

Keskkonnainspektsiooni hinnangul on probleem selles, et iga firma kohta on tehtud eraldi keskkonnamõju hindamine ja väljastatud eraldi saasteluba, kuid piirkonna üldist keskkonnamõju hindamist ei ole tehtud. «Samas on sinna naftaterminale juurde tulnud ning olemasolevad on oma tootmismahtu suurendanud,» selgitas Tuul.

Et Muuga kandi õhuprobleemid on viimase poole aasta jooksul kasvanud, on keskkonnainspektsioonil ja Harjumaa keskkonnateenistusel kavas seda arutada ning otsida võimalusi probleem lahendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing