Mõnekümne tuhande meeleavaldajaga demonstratsioon Prantsusmaal läheks ajalehe Le Figaro arvutuste järgi korraldajatele ja riigile kokku maksma 160 000 eurot.
7. veebruaril korraldasid ametiühingud ja üliõpilased valitsusevastase meeleavalduse, millel osales paarkümmend tuhat inimest. Le Figaro üritas kokku arvutada, kui palju taoline meeleavaldus selle korraldajatele ja ametivõimudele maksma läheb, kirjutab ETV24.
7. veebruari meeleavalduse ajaks trükkis üliõpilaste ametiühing 100 000 lendlehte tänavatel jagamiseks, samuti oli vaja autot valjuhääldite jaoks. 'Meie jaoks on see tohutu, me maksime 7000 eurot (110 000 krooni),' teatas üliõpilaste ametiühingu esindaja.
Jõukamatel ametiühingutel võib ühe meeleavalduse peale minna aga ka 39 000 eurot (610 000 krooni), sest nii palju kulutas ametiühing CGT sama meeleavalduse peale, kuigi üldiselt aetakse odavamalt läbi.
Ametiühingutest oluliselt enam läheb meeleavaldus aga maksma võimudele. Meeleavaldajate rongkäigu möödumise järel tuleb tänavad ära koristada, mis maksab vähemalt 10 000 eurot (156 000 krooni), kui aga ka kõrvaltänavad on peale rongkäiku prügi täis, siis võib see summa ka kahekordistuda.
Kõige kallim on aga meeleavaldajate taltsutamiseks vajalik politseijärelvalve. 7. septembri meeleavalduse turvamiseks saadeti välja tuhat politseinikku, igaühe päevapalgaks 90 eurot, mis teeb politseivalve hinnaks 90 000 eurot (1 408 000 krooni). Politseinike transpordi, öömaja ja komandeeringute lisakulusid siia lisatud pole. Need palgad tuleb küll igal juhul maksta, kuid meeleavalduste suur arv on tekitanud vajaduse lisatööjõu järele, mis toob lisakulusid.
Seega arvutas Le Figaro, et üks meeleavaldus läks maksma umbes 160 000 eurot. Tegemist on kalli lõbuga, järeldas ajaleht, kuna Pariisi politseiprefektuuri andmetel toimub iga aasta 1300 'meeleavaldust millegi nõudmiseks.'
Autor: Gert D. Hankewitz
Seotud lood
Eestis on laialdane kohtupraktika selle kohta, kus juhatuse liikmelt on maksejõuetu äriühingu maksuvõlg sisse nõutud, sest juht on rikkunud oma lojaalsus- või hoolsuskohutust, ütles endine riigi peaprokurör, Soraineni advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat Norman Aas.
Enimloetud
4
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Hetkel kuum
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Tagasi Äripäeva esilehele