Dollari kurss tõuseb järjest

Tõnis Oja 17. veebruar 2006, 00:00

Dollari kurss kerkis eile kuue nädala kõrgeimale tasemele, sest investorid usuvad, et USD intressid sel aastal veel tõusevad. Eesti Pank fikseeris eilseks dollari ametlikuks kursiks täpselt 13,18 krooni. Viimati oli see nii kõrge selle aasta esimesel tööpäeval ehk 2. jaanuaril.

Lootuseks, et intressid tõusevad, mis tähendab samal ajal, et dollarihoiused ja muud väärtpaberid muutuvad investoritele atraktiivsemaks, andis Föderaalreservi uus juht Ben Bernanke, kes pidas oma esimese kõne USA seadusandjate ehk Kongressi ees. Juba niigi on dollari baasintress 2,25 protsendipunkti võrra euro baasintressist kõrgem. Dollari teise konkurendi maailma valuutaturgudel, Jaapani jeeni baasintress on aga sisuliselt null.

Lisaks Fedi uuele juhile toetas Ühendriikide valuutat ka uute elamute ehituse alustamine, mis tänu soojale jaanuarile oli 33 aasta suurim. Samas oli uute eluasemete müük USAs möödunud aastal juba niigi kõigi aegade kõrgeim. See aga tähendab, et USA elamuehitusturg on endiselt ülekuumenenud, mis omakorda suurendab tõenäosust, et Föderaalreserv tõstab dollari baasintressi. Ka Bernanke andis mõista, et keskpank jälgib kinnisvaraturul toimuvat väga tähelepanelikult. USA keskpanga kõrged funktsionärid on varemgi vihjanud, et intresside tõstmist ei lõpetata enne, kui kinnisvaraturg maha jahtub.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing