SLÕL: Kaubanduskeskuste juhid katuste sissekukkumist ei karda

01. märts 2006, 07:54

Eestis ei pelga mitu päeva jutti sadanud lumehangi ühegi suurpoe juht, sest meil peab katus kannatama hulga kõvematki koormust.

Sel talvel on Euroopas raske lumekoorma all sisse varisenud vähemalt nelja suurhoone katus, surmates sadu inimesi, kirjutab SL Õhtuleht.

Eesti suurhoonete juhid ja insenerid aga kinnitavad, et meil niisugust õnnetust karta pole, sest katus peab kannatama ka mitu korda paksemat lumekihti.

Ilmselt suurima katusepinnaga – 39 000 ruutmeetrit – kauplusehoone Eestis on Rocca al Mare kaubanduskeskus. Selle juhataja Mati Popsi sõnul on rajatise katus erikallete ning sulatusega.

20 000-ruutmeetrise katusepinnaga Ülemiste kaubanduskeskusel on samuti osa katusest sulatustorudega. «Kõik servad lükkame puhtaks ja vaatame kogu katuse mitu korda päevas üle,» kinnitab keskuse tehnikajuht Vello Luts. Tema sõnul on kaks aastat tagasi valminud ehitise katuse projekteerinud Eesti insenerid.

Sikupilli kaubamajal on katust umbes 16 000 ruutmeetrit. «See ehitati kapitaalselt betoonpostidele ja -taladele ning betoonpaneelidest,» kinnitab Sikupilli Arenduse tegevdirektor Savo Urke. Lisaks on kuus aastat vana hoone katus harja ning kahe kaldega.

Eriti tugevaks kiidab katust ka Eesti Näituste arengudirektor Siimu Loogma. Maarjamäe näitusehallide laetalad kannatavat lisaks kuni 300 kg raskuste esemete rippumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing