Kiirlaevade hooaeg ähvardab halbade jääolude tõttu edasi lükkuda

13. aprill 2006, 14:27

Helsingi ja Tallinna vahel sõitvate kiirlaevade hooaja algus lükkub Soome lahe jääolude tõttu edasi, vahendab PM Online.

Neljast kiirlaevadega opereerivast laevafirmast kavatseb kolm alustada hooaega 27. aprillil.

Vaid Nordic Jet Line püüab alustada regulaarreisidega juba 19. aprillil.
Firma peaks esmaspäeval teatama, kas laevad lähevad merele või lükkub hooaja algus jääolude tõttu edasi.
Algselt kavatses Nordic Jet Line alustada regulaarreise täna
.
Tallink, Silja Line ja Linda Line alustavad kiirlaevaliiklust 27. aprillil. Juhul kui jää selleks ajaks ära ei sula, jäävad laevad sadamasse.

„Alustame laevaliklusega siis, kui jää ära sulab. Kõik sõltub loodusest,” ütles Tallink Finlandi tegevjuht Keijo Mehtonen.

Mehtoneni sõnul võivad Tallinki kiirlaevad sobivate ilmastikutingimuste korral teha mõne üksiku sõidu ka enne 27. aprilli, kuid regulaarreisidega varem ei alustata.

Praegune olukord on laevafirmade jaoks päris nukker, kuna lihavõtete ajal toimub Helsingi ja Tallinna vahel tavaliselt aktiivne liiklus.

Mehtoneni kinnitusel on Tallinki laevad rahvast täis. Kui jääolud oleksid lubanud kiirlaevadel sõita, siis oleks Tallinna hotellide reisipakette tema hinnangul müüdud paari tuhande võrra enam kui nüüd.

Mingi erilise olukorraga firma tegevjuhi sõnul siiski tegemist pole, kuna kiirlaevade hooaja algus erinebki aastate lõikes.

Varasematel aastatel on katamaraanid ja tiiburid alustanud hooaega juba aprilli alguses, mõnel aastal aga alles mais.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing