Viktor Levada firma võitis enampakkumise Olümpia hotelli vastaskruntidele

18. aprill 2006, 11:43

Olümpia hotelli kolme vastaskrundi hinnaks kujunes enampakkumisel 596 miljonit krooni, mida lubas maksta Viktor Levada firma OÜ Meridiaane.

Tallinna linnavalitsuse teatel oli võistupakkujaid oli kokku viis. Teiste seas osales pakkumisel osales ka Arco Vara ja Linstow ühisfirma, mis omandas möödunud nädalal Guido Kundla firmalt Redmont Invest detailplaneeringuga hõlmatud ülejäänud krundid.

Tänavu jaanuaris otsustas linnavolikogu tõsta Juhkentali tn 1b, Juhkentali tn 3D ja Juhkentali tn 3E kinnistute alghinna 78 miljonilt kroonilt 240 miljonile kroonile.

'Enampakkumise tulemus näitab, et alghinna kolm korda kõrgemaks muutmine oli enam kui põhjendatud,' ütles abilinnapea Taavi Aas. 'Juhin tähelepanu ka sellele, et ekspert oli hinnanud nende kinnistute väärtuseks vaid 70 miljonit krooni.'

Aasa sõnul näitab enampakkumise tulemus, et ala äratab kinnisvaraarendajate seas väga suurt huvi. Juhkentali tn 1b, Juhkentali tn 3d ja Juhkentali tn 3e kinnistute kogupindala on 7384 m2. Sihtotstarbelt on need kinnistud äri- ja elamumaa.

Maa-alale, kus kinnistud asuvad, on kehtestatud detailplaneering, mis näeb ette kruntide liitmise ning hoonestamise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing