Sloveenia liitub eurotsooniga

16. juuni 2006, 15:07

Täna arutasid Euroopa Liidu valitsusjuhid eurotsooni laienemist ning otsustasid võtta Sloveenia eurotsooni liikmeks.

Peaminister Andrus Ansip väljendas valitsusjuhtide kohtumisel heameelt Sloveenia edukuse üle konvergentsikriteeriumite täitmisel. 'Tervitame Sloveenia saamist eurotsooni liikmeks. See on positiivne märk eurotsooni tahtest laieneda. Tänane otsus kinnitab, et kõik kes täidavad kriteeriume, on eurotsooni teretulnud,' sõnas Ansip pressiteates.

Eesti toetab ka Leedu jõupingutusi eurotsooniga liitumisel ning tunnustab Leedu edukaid ettevalmistusi. Samas jagas peaminister Ansip muret inflatsioonikriteeriumi osas, mis on kujunemas probleemiks mitmetele uutele liikmesriikidele, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

'Eesti austab asutamislepingus paika pandud ühinemiskriteeriume kuid need ei pruugi olla sobivaimad väikestele avatud majanduse ja kiire majanduskasvuga riikidele,' ütles Ansip. Peaministri sõnul peaks kandidaatide inflatsioonitaset võrdlema eurotsooni edukamate riikide, mitte kogu Euroopa Liidu tulemustega.

'Vajalik on arutelu inflatsioonikriteeriumi kui terviku tõlgendamise osas,' rõhutas Ansip. Inflatsioonikriteeriumi praegune tõlgendus ei tohiks saada pikaajaliseks takistuseks Euroopa Liidu rahaliidu edasisel laienemisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing