Euroopa Komisjoni keskkonnavolinik külastab Paldiskit

28. september 2006, 09:02

Täna saabub Eestisse Euroopa Komisjoni
keskkonnavolinik Stavros Dimas, kes käib koos keskkonnaministri Villu Reiljani
ja keskkonnaametnikega ka Paldiski sadamas.

Euroopa Komisjoni keskkonnavoliniku Eestisse sõidu peamine eesmärk on saada ülevaade Probo Koalaga seonduvatest probleemidest, teatas keskkonnaministeerium. Dimase hinnangul on selle laeva näol tegemist üle-Euroopalise ja isegi rahvusvahelise keskkonnaohuga, millele lahenduse leidmine on nüüd jäänud suures osas Eesti kanda. Euroopa Komisjoni keskkonnavolinik lubab Eestit selles igati toetada ja osutada ka Euroopa poolt vajalikku abi.

Eile pöördus keskkonnaministeerium laeva kinnipidamiseks justiitsministeeriumi poole, sest esialgsetel andmetel tuvastati Paldiski sadamas seisva aluse Probo Koala kütusetankide pesuveest võetud proovides samu aineid, mis põhjustasid Elevandiluurannikul mürgistuse. Prokuratuur alustas kriminaalmenetlust.

Kuna keskkonnaminister sai palve ka kolleegilt Elevandiluuranniku Vabariigist pidada uurimiseks kinni laev Probo Koala, siis otsustas minister käia eile Paldiski sadamasse moodustatud staabis, et saada seal ülevaade justiitsministeeriumi ja Veeteede Ameti esindajatelt, piirivalvuritelt, politseinikelt ja keskkonnainspektoritelt. Minister tunnustas asjaosalisi Probo Koalaga seotud küsimuste lahendamisel tehtud hea koostöö eest.

Eile õhtul kohtus keskkonnaminister Villu Reiljan Greepeacei esindaja Jacob Hartmanniga, et arutada Probo Koalaga seonduvaid küsimusi ja tänada keskkonnaktiviste. Hartmann avaldas oma heameelt ministri kohtumiskutse üle ning tunnustas Eestit kiire tegutsemise eest.

Keskkonnaministeerium sai eile ka kirja Euroopa Parlamendi liikmelt, Rootsi Roheliste Partei liikmelt Carl Schlyterilt, kes samuti tunnustas Eesti tegutsemist laeva kinnipidamisel ja rõhutas, kuivõrd oluline on keskkonnaohu ennetamine ka rahvusvaheliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing