Politsei Probo Koalal, avastati mürgistuse põhjustanud aineid

27. september 2006, 15:01

Politsei arestis Paldiskis asuva tankeri
Probo Koala keskkonnaministeerium algatusel, kes leidis tankerilt mürgiseid
aineid.

Keskkonnaministeeriumile teadaolevatel esialgsetel andmetel on Paldiski sadamas seisva aluse Probo Koala kütusetankide pesuveest võetud proovides tuvastatud suure tõenäosusega samu aineid, mis põhjustasid Elevandiluurannikul mürgistuse.

Informatsioon Elevandiluu rannikul mürgistuse põhjustanud ainete kohta laekus Keskkonnaministeeriumile Eruoopa Komisjonist.

Riigiprokuratuur lähetas täna tankerlaevale Probo Koala keskkriminaalpolitsei, et takistada aluse lahkumist Eesti vetest.

Kriminaalmenetlust alustati inimese tervisele või keskkonnale ohtlike jäätmete käitlemise nõuete rikkumise tunnustel, kui sellega on põhjustatud oht inimeste elule või tervisele või keskkonnale (KarS § 376 lg 1). Kriminaalmenetlust alustati, kuna Probo Koala püüdis eile, 26. septembril üle anda pilsivett, mille koostises on Keskkonnainspektsiooni poolt tehtud analüüside kohaselt mürkkemikaale.

Menetluse käigus kuulavad laeva meeskonna üle keskkriminaalpolitsei ametnikud, samuti võetakse laevalt lisaproovid ning tehakse täiendav laeva vaatlus.

Probo Koala jääb Paldiski sadamasse senikauaks kui menetluse tarbeks vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. September 2006, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing