Laste jõulupakki üllatuskingitus

Triin Rebane 19. oktoober 2006, 00:00

Eesti turul on peamised laste jõulupakkide tootjad Kalev ja Laima. Mõlema firma tootevalikust võib leida mitmeid jõulupakke, mis mõeldud spetsiaalset lastele. Pakikesi on ka suurematele.

Varem jõulupakke tootnud firma Maiasmokk on taandanud oma jõulupakkide valiku ainult 250grammisele piparkoogikotikesele.

ASi Jungent toote- ja turundusjuht Veiko Nuudi ütleb, et tootjaid on niivõrd vähe, kuna jõulupakkide tegemine on hirmus kallis ning pakendamine ja propageerimine keeruline.

ASi Kalev juhatuse liikme Alar Pink loetleb Kalevi tänavuses jõulutoodete portfellis 49 spetsiaalse jõulukujundusega toodet. Kommipakke on 16, šokolaade 17, kommikarpe 10, piparkooke 4 ning martsipane 2 varianti. Küllaltki lai valik on ka Laimal, kes pakub kommi- ning piparkoogipakke, šokolaade ning kommikarpe.

Jõulupakid on enamasti rõõmsavärvilised. Illustratsioonideks pisikesed päkapikud, lumememmed ja inglikesed ning muidugi jõulutaat põhjapõdraga.

Pakikesi võib leida kõikvõimalikul kujul. On nii traditsioonilisi kotikesi-karbikesi kui ka maja- ning tordikujulisi pakendeid.

Jõulupakke võib valida mitmes suuruses, 200grammistest kuni 1,2kilosteni välja. Väiksemad on mõeldud eelkõige pisikestele maiasmokkadele, kes veel väga palju maiustada ei tohi. Priskemad aga juba suurematele magusasõpradele.

Kalevi puhul eelistavad tarbijad keskmiseid või suuremaid kommipakke kaaluga alates 450 grammist.

Jõulupakkide sisuks on peamiselt mitmesugused kommid, šokolaadid ning piparkoogid. Viimaste aastate jooksul on osasse kommipakkidest peidetud ka mänge ja mänguasju.

ASi Laima Eesti turundusjuhi kohusetäitja Rael Viikoja sõnul on nende tootevalikus kinkepakk, millega kaasneb palju magusat ning pisike pehme Laima põhjapõder.

Kalevil on pakkides peidus mängud ning raamatud, mis on eranditult välja töötatud just nende firma kingipakkide tarbeks. "Nii on järje saanud Leelo Tungla jõuluraamat ning üllatusena jõuab väikeste magusasõpradeni vahva Memoriini Musta Notsu mäng," selgitab Alar Pink.

Kõige enam ongi nõutud just need pakid, millega saab kaasa toredaid mänguasju või raamatuid. Jõulupakke tellivad nii era- kui ka avaliku sektori asutused. Samuti on oluline kliendigrupp koolid, lasteaiad ning muud lasteasutused.

Sel aastal alustab Kalev jõulutoodete väljastamist juba oktoobri teisest poolest, et anda klientidele võimalus vältida jõulueelset kiirustamist ja oma tellimus varakult ära teha.

Tallinna Keraamikatehase personali- ja kvaliteedijuht Egle Pihlak kinnitab, et keraamikatehase töötajate ning nende laste meelespidamine on jõuluajal ettevõttes kena traditsioon.

Jõuluõhtut on Keraamikatehases alati peetud, kuid laste arvu vähenemise tõttu on üritus muutunud rohkem täiskasvanukeskseks.

"Jõulupaki oleme alati valinud kodumaise Kalevi tootevaliku hulgast. Valiku tegemisel on tähtis, et jõulumehe kingikotti saaks pista vähemalt poolekilose kommipaki, kuna pühade ajal on lubatud kommi süüa nii palju, kui soovid," räägib Pihlak.

Ta lisab, et mitte iga kord pole laste kingipakk paljalt suur kotitäis komme. Sageli on Keraamikatehas lisanud kingipakile ka näiteks lõbusate piltidega kruusi.

Estravelis on töötajate lastele jõulupakkide kinkimine traditsiooniks.

Igal aastal korraldatakse lastele uhke jõulupidu koos teatrietenduse, kontserdikülastuse või muu meelelahutusliku osaga. Muidugi ei puudu sealt ka jõulumees piraka kingikotiga.

Iga laps saab kingikotist maiustusepaki ning lisaks sellele ka kingituse. Kingitused valime vastavalt lapse vanusele - lauamängud, joonistustarbed, mänguasjad ja muu selline. Siiani oleme maiustusepakid ostnud Kalevilt, kellega meil on pikaajaline koostöö.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing