Toimub küberdemonstratsioon Interneti tsenseerimise vastu

Mariliis Pinn 07. november 2006, 08:57

Ajakirjandusvabaduse eest võitlev
organisatsioon Piirideta Reporterid korraldab 24tunnise online-demonstratsiooni
interneti tsenseerimise vastu.

Organisatsioon avaldas järjekordse musta nimekirja riikidest, kus kõige rohkem piiratakse sõnavabadust internetis. Nimekirja juhib endiselt Põhja-Korea, vahendas etv24.ee Vene netisaiti Gazeta.ru.

Endistest Nõukogude liiduvabariikidest on nimekirjas Türkmenistan, Usbekistan ja Valgevene. Veel on nimekirjas Kuuba, Iraan, Birma, Vietnam, Saudi Araabia, Süüria, Tuneesia ja Hiina.

Esmakordselt on musta nimekirja sattunud Egiptus. Organisatsiooni avalduses on öeldud, et Egiptuses viimased 25 aastat võimul olnud president Hosni Mubarak "põhjustab erilist rahutust oma autoritarismiga interneti suhtes".

Mustas nimekirjas ei ole aga enam seal varem pidevalt figureerinud Liibüa. Samuti on nimekirjast välja pääsenud Nepaal ja Malediivid.

Nimekirja koostamisel võeti aluseks tehnilised piirangud informatsiooni levitamisele võrgus, mida organisatsiooni andmeil kasutab üksnes Hiina, ning samuti arreteerimised Internetis avaldatu pärast.

Teisipäeval kella 12st Eesti aja järgi kuni kolmapäeval kella 12ni viib organisatsioon Piirideta Reporterid oma kodulehel läbi "24tunnise maratoni võrgus mõtete väljendamise vabaduse eest".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2006, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing