Sandor Liive palk tõuseb 138 000 kroonini

15. november 2006, 07:37

Eesti Energia juhi Sandor Liive kuupalk
võib detsembrist kasvada viiendiku võrra, 138 000 kroonini, kinnitas firma
nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa.

Lõplikult kinnitab nõukogu juhatuse palgad alles tuleval nädalal. Põhjuse palgatõusuks annab asjaolu, et detsembris astub ametisse ettevõtte uus juhatus. Juhatuse esimees Liive (pildil) ja veel kaks liiget viiest jäävad küll samaks, aga mehed saavad uued kolmeaastased teenistuslepingud, kirjutas Tarbija 24.

Sõõrumaa kinnitas, et juhatuse liikmete palk tõuseks kuni 20 protsenti.

Praegu on Liive palk 115 000 krooni ja juhatuse lihtliikmeil 85 000 krooni kuus. Kui hinnanguliselt on keskmine palk 9000 krooni, siis on Liive tulevane palganumber sellest ca 15 korda kõrgem. Käärid mediaanpalgaga, mis on summa, millest pooled töötajad teenivad rohkem ja pooled vähem, oleksid veel suuremad.

Lisaks võib nõukogu juhatuse liikmeid premeerida aastas kuni nelja kuupalgaga. Koos preemiaga võiks siis Eesti Energia juht palgatõusu järel teenida 2,2 miljonit krooni aastas.

Otsekui lohutusena märkis Sõõrumaa, et juhatuse liikmete uutes lepingutes kaob lahkumishüvitis. Praegu võib see küündida kuue kuupalgani. Sellist hüvitist on loota Lembit Valil, kes lahkub juhatusest, aga jätkab tööd samas kontsernis OÜ Põhivõrk juhina.

Eesti Energia nõukogu liige Janno Reiljan märkis, et juhatuse palku on mõistlik tõsta, aga enne nõukogu istungit on raske hinnata selle õiglast suurust.

Majandusministri nõunik, Eesti Energia nõukogu liige Heido Vitsur kinnitas samuti, et toetab juhtide palgatõusu. «Inflatsiooni arvestades on Liive palga ostujõud praegu kindlasti 20 protsenti madalam Eesti Energia eelmise juhi Gunnar Oki palgast,» lausus Vitsur.

Liive kommentaari ei õnnestunud Postimehel saada.

Lisaks Liivele jätkavad Eesti Energia juhatuses detsembris finantsdirektor Margus Kaasik ja teeninduse direktor Tiit Nigul. Uute liikmetena lisanduvad Harri Mikk ja Raine Pajo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. November 2006, 07:37
Otsi:

Ava täpsem otsing