Reet Raudsepp • 19. november 2006 kell 22:00

Tänu elanike ostujõu kasvule kerkib ümber Viljandi linna hulgaliselt uusi väikseid eramurajoone

Tänavuse kolmanda kvartali põhirõhk Viljandi kinnisvaraturul oli suunatud pakkumistele, suvele tavapäraselt jäi nõudlus tagaplaanile. Suuri hinnatõuse sel perioodil ei toimunud, hinnad jäid pideva majanduskasvuga kaasneva kinnisvarahindade mõõduka tõusu raamidesse. Vaatamata sellele, et siinsel turul ei ole elamispindade märkimisväärset ülejääki, määras suve loiumal müügiperioodil hinna siiski ostja.

Tüüpkorterite turg on kujunenud omamoodi hüppelauaks just noortele inimestele. Võimaluste avardudes kolitakse paremasse piirkonda või eramusse. Samas vahetavad paljud inimesed endiselt oma üürikorterid pikaajalise laenuga koormatud korterite vastu.

Paalalinna siseselt on kõrgemalt hinnatud Kauge tänava korterelamud ning asukoha ja ehitusaasta tõttu ka 9korruseline korterelamu. Piirkonna eelisteks on uuemad elamud, avaramad korterid ning vaikse ja rahuliku Põhja pst eramupiirkonna lähedus.

Kesklinnas on kõrgemalt hinnatud vanalinna ajaloolistes elamutes paiknevad korterid. Piirkonna eeliseks on ajaloolise väärtusega elamud, avaramad korterid ning prestiižikas keskkond. Madalamalt on hinnatud halvemas seisukorras korterid puitmajades.

Männimäe elamupiirkond on Viljandi korterelamute piirkondadest uusim. Kuigi Männimäe hoonestus on suhteliselt tihe, on see elurajoonina kompaktne ja korteriostjate seas kõrgelt hinnatud. Paljuski tänu headele teenindusasutustele, koolidele ja lasteaedadele moodustab Männimäe ühtse terviku. Plussiks on uuemad elamud, miinuseks aga asukoht tiheda liiklusega tänava ääres.

Kuna Viljandi linn on kuulutanud välja ka ideekonkursi Männimäe II linnaosa üldplaneeringu koostamiseks, võib lähiaastatel oodata uute elamispindade suurt juurdekasvu. See omakorda on märgiks tootmissektorile - Viljandis on loodud väga head elamistingimused, vaja on luua uusi töökohti.

Võib öelda, et kruntide ja eramajade turul on Viljandi kiireks arenguks valmis. Ümber Viljandi linna planeeritakse ridamisi eramurajoone.

Turule tuleb nii elamukrunte kui ka valmis maju. Tekkimas on täiesti uued elamupiirkonnad. Krundihinna määrab eelkõige krundi kaugus linnast.

Hetkel kuum