Bushi möödasõitu võib teepervelt jälgida

22. november 2006, 07:36

USA presidendi George W. Bushi visiidi
tõttu kehtivad 27. ja 28. novembril Tallinnas ulatuslikud liikluspiirangud, küll
aga lubab politsei jalakäijatel presidendi autokolonni liikumisteede ääres
vabalt liikuda.

«Kindlasti peaksid kõik 27. ja 28. novembril Tallinna kesklinnas liikuvad inimesed kaasas kandma isikuttõendavat dokumenti, sellisel juhul ei tohiks kellelgi tööle ja koju saamisega probleeme tekkida,» ütles julgestuspolitsei direktor Ivar Postimehele.

Osal kesklinna tänavatel tuleb elanikel ning seal töötajatel aga visiidi ajal jätta auto tavapärasest kaugemale.Esmaspäeval algavad liikluspiirangud alles hilisõhtul ning seetõttu kellelgi töölt koju minemisel probleeme ei tohiks tekkida.

Kuna 28. novembril suletakse osa kesklinna tänavaid hommikusel tipptunnil, soovitab politsei kesklinnas töötajatel võimaluse korral kohale saabuda juba enne kella 7.45.

Liikluspiirangud autodele kehtivad 27. novembril kella 22–23 ning 28. novembril kella 7.45–14. Pritsi sõnul ei takistata jalakäijate liikumist autokolonni liikumisteede ääres ning Bushi teekonda on lubatud jälgida ka majade akendest.

Esmaspäeval kella 19 paiku suletakse liikluseks Radisson SASi hotelli vahetus ümbruses asuvad tänavad. Alates kella 21-st suunatakse hotelli läheduses ümber ühissõidukite liiklus. See piirkond jääb suletuks kuni Bushi lahkumiseni hotellist, orienteerivalt kella 10-ni teisipäeval.

Esmaspäeva hilisõhtul suletakse nii sõidukitele kui ka jalakäijatele liikumiseks lennujaama peahoone esine ning Lennujaama tee. Kella 23.30-ni piirab politsei liiklust lennujaamast Radissoni hotelli.

Teisipäeva hommikul, kui president Bush siirdub Radissonist Kadriorgu, on liiklus peatatud Pronksi tänaval, Narva maanteel ning Weizenbergi tänaval.

Samuti on pärast kella 8 suletud liikluseks kogu Toompea.Pärast kohtumisi Toompeal Stenbocki majas siirdub Bush Eesti Panka pressikonverentsi andma ning lõunastab rahvusooperis Estonia.

Seetõttu on hommikust lõunani suletud liikluseks Estonia puiestee, Sakala tänav, Otsa tänav, Kentmanni tänav ja Teatri väljak. Lõuna ajal sulgeb politsei liikluse ka Pärnu maantee lõigul Vabaduse väljaku ja Viru ringi vahel.

Käigus on tramm ja bussiliinid. Bushi siirdumisel Tallinna lennujaama on suletud liiklus marsruudil Estonia – Rävala puiestee – Tartu maantee – lennujaam. Liiklus avatakse kogu kesklinnas ja Tartu maanteel orienteerivalt kell 14.

Kuni president Bushi lennuki õhkutõusmiseni jääb liiklusele suletuks Tartu maantee Lennujaama teest kuni Mõigu asulani ja osaliselt ka Suur-Sõjamäe tänav ning Kanali tee. Julgestuspolitsei soovitab Tartu poolt Tallinna sissesõidul kasutada Tallinna ringteed.

Parkimine on visiidi ajal ajutiselt keelatud külalise liikumismarsruutidele jäävatel tänavatel ning neile suubuvatel tänavatel. Ajutised parkimist keelavad märgid paigaldatakse mõned päevad enne visiiti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2006, 08:22
Otsi:

Ava täpsem otsing