Intressi tulumaksustamine puudutaks pooli uusi laenukliente

22. november 2006, 14:58

Iga teine uue eluasemelaenu võtja hakkaks
maksma laenuintressilt tulumaksu, kui jõustub rahandusministeeriumi eelnõu
maksustada intress alates 30 000 kroonist aastas.

Tänane 50 000 kroonine intressi maksustamise piir mõjutab Hansapanga uutest laenuvõtjatest 23%, selleks peab laen olema miljon krooni. Kui soodustust kärbitaks 30 000 kroonile, mõjutaks see juba pooli lisanduvatest laenuklientidest.

Olemasolevatest klientideks mõjutaks 30 000 krooni piir veerandit laenuvõtjaist. „Üsna valusalt võib see tabada noori peresid ja vähem kindlustatuid,” rääkis panga meediasuhete juht Kristiina Tamberg.
Ühispank on arvutanud, et see laenusumma, millelt tuleb intressi aastas üle 30 000 krooni, on 600 000 krooni. „Neid kliente võib olla üle poole, kes võivad kaotada tulumaksutagastuses, eriti kui nad võtavad laenu üksinda,” rääkis panga suhtekorraldusjuht Evelin Allas.

Kinnisvaramaaklerid juba kogevad, et inimesed ei saa pankadest laenu. Uus Maa maakler Kristjan Reinoja müüb kortereid Mustamäel Keskuse tänavale kerkivasse majja. „Inimene läheb panka raha küsima ja tuleb eitusega tagasi, eriti viimasel ajal,” rääkis ta. Keskuse t majas maksab kahetoaline korter pisut alla kahe miljoni ja selle ostmiseks vajavad kliendid pangast märksa rohkem kui miljon krooni, jätkas Reinoja. „Nad peavad perekonnana ikka väga palju teenima, et selline korter osta.”
Rahandusministeeriumi eelnõu, mis peaks ohjeldama laenubuumi ja majanduse ülekuumenemist, jõustuks 2008. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2006, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing