23. november 2006 kell 22:00

Maailma filmitulevik koguneb Sleepwalkersi ajaks Von Krahli

Eesti ainus professionaalne lühifilmide festival Sleepwalkers toob 24. kuni 30. novembrini Von Krahli teatrisse kokku režiitudengid üle maailma.

Oma seitsmendat sünnipäeva tähistav PÖFFi eriprogramm Sleepwalkers laiendab festivali haaret julgete ja värskete filmilahendustega ning on aastatega saanud populaarseks kogunemispaigaks tulevastele režissööridele üle kogu ilma.

Festivali korraldustoimkonna teatel saabus sel aastal Sleepwalkersi rahvusvahelisse võistlusprogrammi kandideerima rekordarv ehk 297 filmi, tegijate ring ulatub Hong Kongist Tampereni.

Võitja kohale mahtusid kandideerima kõige paremad, huvitavamad ja hullemad, kokku 62 lühimängufilmi, dokki ja animatsiooni.

Viieliikmeline žürii valib neist välja ühe Kodaki ja Finlabi Grand Prix' filmi ning kolm eriauhinda.

Eestiski on lühifilmi žanr üha enam populaarsust võitnud ja kuna kõik head filmid ei mahtunud põhivõistluskavva, konkureerivad kodumaised lühifilmid eraldi. Välja on pandud üks auhind.

Sleepwalkersi teise väga olulise osa moodustavad eriprogrammid, neist kõige eksklusiivsemaks külaliseks on korraldajate hinnangul "Vanad ja väärikad: itaalia vanameistrite noorpõlvetööd".

See annab selgust, milliseid mõtteid mõlgutasid härrased Antonioni, Pasolini ja Bellociho oma filmitee alguses.

Eksootikat ja vürtsi toob Sleepwalkersile Argentiina filmikooli Universidad del Cine eriprogramm "Kuum eksootika Argentiinast".

Briti Nõukogu esitleb Antenna 3 programmis tervet portsu lustlikke briti sõltumatuid muusikavideosid. Muusikahuvilistele peaks pakuma põnevust ka Eesti muusikavideode eriprogramm, kus saab näha vaikselt jõudu koguva Eesti muusikavideo värskeimaid palu.

Esmakordselt on sel aastal Sleepwalkersi festivalil oma kodu Tallinna kesklinnas Von Krahli teatris, kus rikkalikku filmikava täiendab suur hulk kontserte ja pidusid.

Koos Sleepwalkersiga rokivad pärast filmi vaatamist vanad ja uued eesti muusikud.

Autor: Ülle Hallik

Hetkel kuum