Riik müüb Tori hobusekasvanduse kasutuses oleva metsa

Mariliis Pinn 15. detsember 2006, 08:17

Tulise erastamisvastasena tuntud Rahvaliidu
juhitav põllumajandusministeerium tahab aasta alguses müüa kuni pool tuhat
hektarit kuulsa Tori hobusekasvanduse ümbruses asuvat metsa.

Kui palju riik võiks metsamüügist teenida, ei ole seni arvutatud, kuid järgmise aasta plaanis on müügitehing sees. Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Krista Paali sõnul kuulub riigile hobusekasvanduse ümber kokku tuhat hektarit maad, millest metsa on 540 ruutmeetrit. Kuigi ametlikku hindamist ei ole tehtud, ulatub selle väärtus miljonitesse kroonidesse.

"Hobuste kasvatamiseks ei ole metsa vaja ja sestap paneme selle müüki," põhjendas Paal. Praegu kasutab maad eraomanduses olev hobusekasvandus. Nad on teenustasuta võtnud oma hoole alla riigile kuuluva ligi 40-pealise Tori hobuse tõukarja.

Tori hobusekasvanduse juhi ja omaniku Imre Samsi sõnul tuleb neile müügiplaan üllatusena.
Hobusekasvandus on seni metsa majandamisest saadud tulu kasutanud hobuste aretamiseks - aretustöö iseseisvalt kasumit toota ei suuda.

Samsi hinnangul on plaan aga korralikult läbi mõtlemata - riigiametnikud pole endale selgeks teinud, millist rolli mängib mets tori hobuse aretamisel. "Meie oleme metsast vägagi huvitatud, kuid ma ei kujuta ette, kas me seda osta suudaksime," lausus ta.

Müügisoovi taga näeb Sams eelkõige riigikontrolli korduvaid auditeid, mis on süüdistanud põllumajandusministeeriumi vara ebaotstarbekas kasutamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2006, 08:17
Otsi:

Ava täpsem otsing