Mariliis Pinn • 18. jaanuar 2007 kell 11:09

Ansip: Reformierakonnas ei ole lolle

Vastates täna valitsuse pressikonverentsil Eesti Raudtee endise omaniku Edward Burkhardti pistisvõtmissüüdistusele, ütles peaminister Andus Ansip, et tegemist on valega, mille Reformierakond on ümber lükanud.

Ansip on kindel, et Reformierakonnas ei ole nii rumalaid inimesi, kes oleks Edward Burkhardtilt erakonna toetuseks kas või viit senti küsinud. "Ammugi siis veel nii lolle, et oleks pistist küsinud," lisas ta.

Peaministri sõnul valitseb skisofreeniline olukord. "Kui kõik, mis räägitakse, oleks tõsi, peaks ma ammugi tükkideks olema. Ühelt poolt süüdistatakse, et vabariigi valitsus saab pistist Kremlist ja ajab Venemaa dikteeritud poliitikat. Teiselt poolt süüdistab Venemaa riigiduuma, et me ei soovi häid suhteid Venemaaga."

Võimalikku Burkhardti kohtussekaebamist kommenteeris Ansip: "Ma ei tea, kas see on mõistlik, Burkhardt ei ole kunagi hoolinud Eestist ega Eesti inimestest. Ta ei ole Tartu Maja omanike koosolekul käinud ja näinud nutvaid pensionäre. Ta on äärmiselt ignorantne."

Peaministri sõnul on selliseid lärtsatusi Burkhardtilt ka varem tulnud ja välismeedias ilmunud. "Ühel erakonnal on juba sada miljonit käes raudtee tagasiostu eest ja teised jooksevad sabas ning teisel opositsioonierakonnal on 20 miljonit, et nad kotiksid koalitsioonierakondasid jne," rääkis Ansip.

Ka on Ansip suhelnud nende inimestega, kes uurimist läbi viima hakkaksid ja peaministri sõnul ei pea nad uurimist perspektiivikaks, sest kogu info on tasemel, et keegi kuskil ütles. "Kuid nagu justiitsminister ütleks, nalja saaks hullupööra. Riigikogu liikmeid saaks üle kuulata ja sellest saaks kirjutada valimisteni," lisas Ansip.

Kaitseminister Jürgen Ligi sõnul oleks iga mõistlik inimene läinud politseisse ja kaposse ja öelnud, et temalt pressitakse raha välja.

Hetkel kuum