Võõras automaat odavam

Martin Hanson 02. veebruar 2007, 00:00

Hansapanga hinnakirja järgi maksab juriidilisel isikul oma panga sularahaautomaadist raha väljavõtt 2 kr + 0,2% summast ja ristkasutuse automaatidest 9 krooni ilma igasuguse protsendita. Tähendab see seda, et võttes rahaautomaadist välja üle 3500 krooni, tasub seda teha näiteks SEB või Sampo sularahamasinatest.

Arvestades tänapäeva raha liigutamise võimalusi, ei teki just tihti vajadust võtta automaadist suurem summa sularaha. Kuid huvitav on arvestada, et kui sularahaautomaat kannaks välja miljonikroonise tehingu, siis SEB automaati "lüpstes" tuleks maksta hansapankuritele 9 krooni, kuid Balti riikide suurima panga automaadist raha võttes peaks jätma pangale ühe tehingu eest 2002 krooni.

Hansapanga kommunikatsioonijuht Kristiina Tamberg ütles, et 2002. aastal kehtestati juriidilistele isikutele automaatidest sularaha väljavõtmise tasu, et suunata ettevõtteid kasutama turvalisemat mitte sularahas arveldamist ja et vähendada suuremate sularahakoguste väljavõtmist, mis võib viidata ka võimalikule varimajandusele.

"Otsusele eelnes laiendatud äriklientide analüüs, mis näitas, et ettevõtlus ei vaja enam oma igapäevaseks äritegevuseks sularaha ning enamik eelistab pangatoimingud teha ülekandega," lisas Tamberg.

Soodsam kui enamus pangad on ka Nordea Pank, kes võtab enda juriidilistelt klientidelt Eesti-siseselt kõikidest sularahaautomaatidest sularaha väljavõtmise eest 20 krooni.

Sampo Panga suhtekorraldusjuht Annely Rõuk ütles, et pangad maksavad ristkasutuse eest tasu, lisaks tehingutasu, mille iga pank määrab ise. Sularaha väljavõtmise hind Sampo juriidilistest isikutest klientidele vastab keskmisele raha väljavõtu omahinnale - see sõltub väljavõetava summa suurusest.

"Oleme lähtunud oma hinnastamisel põhimõttest, et sõltumata ATMi n-ö omanikust kehtib talle üks hind," lisas Rõuk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing