Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares võib nautida rahvuslikku vastlaprogrammi. Saanisõidule ning liulaskmisele lisaks saab kihutada ka jääkarussellil. Päev läbi kestab Kolu kõrtsi tallis filmiprogramm, kus saab vaadata lõbusaid vanu talisporditeemalisi filmikaadreid.
Keskpäevast alates korraldatakse kõigile soovijatele sportlikke ja rahvalikke mänge, päeva juurde kuulub ka vurritamine ning traditsiooniline vastlatoit.
Õhtul muutub Kolu kõrts vanade seltskonnatantsude õpitoaks, lõbusal vastlasimmanil jagatakse tantsuõpetust Tallinna tantsuklubi juhi Leanne Barbo eestvedamisel.
Tartus on suuremaid organiseeritud vastlapäeva tähistamisi kaks: Raadi mõisas ning Kassitoomel. Raadi mõis on rahvalike tähtpäevade paigana tartlastele ammu tuttav. Lisaks suvistele üritustele, mis alati suure seltskonna kokku on toonud, peetakse sel talvel seal ka vastlapäeva.
Raadi vastlapäeval kelgutatakse, sõidetakse hobuse ja reega, tuletatakse meelde vastlakombeid ja süüakse vastlatoite, tehakse vurri ning tuntakse lihtsalt elust rõõmu. Plaanis on ka võistlusmängud. Programm kestab päev läbi, niikaua kui päike paistab. Vastlatrallist oodatakse osa saama kõiki huvilisi. Kindlasti võiks kohale tulla oma kelguga, kuid kohapeal saab kasutada ka varuliulaudu, nii et sõit kellelgi tegemata ei tohiks jääda.
Tartu Kassitoome vastlaüritus toimub juba pühapäeval, 18. veebruaril, nii loodetakse koguda rohkem publikut. Keskpäeval algab Veski Villas loeng-kontsert laulu ja pillimänguga, kus Eestis elavad vähemusrahvused tutvustavad enda maa vastlakombestikku. Kella kolmest minnakse koos Kassitoomele liugu laskma ja laulma, neljast oodatakse pidulisi eri rahvaste vastlatoite degusteerima ja Veski Villas algab suurem laul ja trall.
Tasuta üritusele oodatakse kõiki huvilisi, eriti sobib pidu peredele.
Rakveres kutsutakse lustlikke kelgutajaid vallimäele, kus mängib muusika ning korraldatakse auhindadega mänge lastele.