Kõik koos kelgutama!

Mari Hiiemäe 16. veebruar 2007, 00:00

Tallinna lauluväljakul on vastlapäeva puhul talvekeskuse mägi avatud kaks tundi kauem kui tavaliselt ehk siis kella 21ni. Kelgutamine on kella 15ni tasuta, kuid kes tahavad osa võtta vastlapäeva peost, peavad ostma pileti.

Teisipäeva pärastlõunal kell kolm algaval peol esinevad bändid ja DJd ning lõbusaid mänge viib läbi õhtujuht.

Vene vastlapäev ehk maslennitsa peetakse lauluväljakul paar päeva varem, 17. veebruaril. Peoprogrammis on välja kuulutatud disko, laat ning maslennitsa tondi süütamine. Kohal on klounid ja hobused.

Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares võib nautida rahvuslikku vastlaprogrammi. Saanisõidule ning liulaskmisele lisaks saab kihutada ka jääkarussellil. Päev läbi kestab Kolu kõrtsi tallis filmiprogramm, kus saab vaadata lõbusaid vanu talisporditeemalisi filmikaadreid.

Keskpäevast alates korraldatakse kõigile soovijatele sportlikke ja rahvalikke mänge, päeva juurde kuulub ka vurritamine ning traditsiooniline vastlatoit.

Õhtul muutub Kolu kõrts vanade seltskonnatantsude õpitoaks, lõbusal vastlasimmanil jagatakse tantsuõpetust Tallinna tantsuklubi juhi Leanne Barbo eestvedamisel.

Tartus on suuremaid organiseeritud vastlapäeva tähistamisi kaks: Raadi mõisas ning Kassitoomel. Raadi mõis on rahvalike tähtpäevade paigana tartlastele ammu tuttav. Lisaks suvistele üritustele, mis alati suure seltskonna kokku on toonud, peetakse sel talvel seal ka vastlapäeva.

Raadi vastlapäeval kelgutatakse, sõidetakse hobuse ja reega, tuletatakse meelde vastlakombeid ja süüakse vastlatoite, tehakse vurri ning tuntakse lihtsalt elust rõõmu. Plaanis on ka võistlusmängud. Programm kestab päev läbi, niikaua kui päike paistab. Vastlatrallist oodatakse osa saama kõiki huvilisi. Kindlasti võiks kohale tulla oma kelguga, kuid kohapeal saab kasutada ka varuliulaudu, nii et sõit kellelgi tegemata ei tohiks jääda.

Tartu Kassitoome vastlaüritus toimub juba pühapäeval, 18. veebruaril, nii loodetakse koguda rohkem publikut. Keskpäeval algab Veski Villas loeng-kontsert laulu ja pillimänguga, kus Eestis elavad vähemusrahvused tutvustavad enda maa vastlakombestikku. Kella kolmest minnakse koos Kassitoomele liugu laskma ja laulma, neljast oodatakse pidulisi eri rahvaste vastlatoite degusteerima ja Veski Villas algab suurem laul ja trall.

Tasuta üritusele oodatakse kõiki huvilisi, eriti sobib pidu peredele.

Rakveres kutsutakse lustlikke kelgutajaid vallimäele, kus mängib muusika ning korraldatakse auhindadega mänge lastele.

Külalisi ootavad soe tee ja kuklid. Narva linnuses, mis samuti suurepäraselt kelgutamispaigaks sobib, algab vastlatrall kell 13.

Pärnu korraldab oma vastlaürituse Lastepargis. Kohal on laadakauplejad, jagatakse hernesuppi ning meelelahutuseks korraldatakse rahvalik esinemisprogramm.

Valgamaa suuremaid vastlapidusid toimub Jaanikese Puhkekeskuses, kus on lisaks tavapärasele liulaskmisele-kuklisöömisele ning lustiprogrammile välja kuulutatud ka lumefiguuride tegemise võistlus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing