Läänemaal kohtusid head mõtted

Agur Paesüld 09. märts 2007, 00:00

Kolme päeva jooksul kanti ette erinevaid keskkonnateemalisi uurimistöid, toimusid loengud ja õpitoad, alternatiivsete ideede sessioonid, diskussioon ning lisaks ekskursioon Noarootsi vallas vallavanema juhtimisel.

TalveAkadeemia konverentside sari sai alguse noorte soovist jagada mõtteid keskkonda ja inimest puudutavatel teemadel ning viia kokku sarnastel erialadel, kuid erinevates ülikoolides õppivaid tudengeid.

Seekordse TalveAkadeemia projektijuhi, Tartu Ülikooli keskkonnatehnoloogia magistrandi Jaanus Halliku sõnul on ürituse eesmärgiks pakkuda noortele konverentsikogemust, laiemat auditooriumit ja tagasisidet teadustööle.

Hallik leiab, et selline üritus tõstab noorte huvi teaduse vastu, sest pakub lisaks esinemiskogemusele võimalust näha teiste tudengite teadustöid ja saada inspiratsiooni lõputöö tegemiseks ning kraadiõppes jätkamiseks.

Samuti innustavad noori külalisesinejad, kes oma ala spetsialistidena oskavad põnevalt rääkida ja diskuteerida keskkonnaga seotud teemadel. "Üritame siin luua keskkonda, kus tekiksid head ideed ning kunagi tekkinud ideed saaksid edasi arendatud," sõnas Hallik.

Eesti Maaülikooli tudengina TalveAkadeemia ellu kutsunud Piia Tamme sõnul on ettevõtmisega läbi aegade olnud seotud ligi pool tuhat inimest viiest Eesti ülikoolist. "Välja on kujunenud fännklubi, kes aastast aastasse üritusel osaleb. Tihti juhtub ka nii, et tänased osalejad on homsed korraldajad," nendib Jõhvi kontserdimaja direktorina leiba teeniv Piia.

TalveAkadeemial käsitletavate teemade ring on väga lai. Räägitakse nii säästvast eluviisist kui ka avalikkuse kaasamisest, kaevandamisest ja tuuleenergiast.

Laupäeval kirgi kütnud diskussioonil avasid sotsiaal-, keskkonna- ja majandusvaldkonna spetsialistid omi vaatenurki teadmistepõhise Eesti teostumisest, mis andis tudengitele võimaluse küsida neilt olulisi küsimusi.

TalveAkadeemia laiapõhjalisust ja interdisiplinaarsust kiidab esimest aastat osalev Meelis Osi, kes õpib Tallinna Tehnikaülikoolis elektroonikat.

Konverentsi kuulama tulnud Liis Keerberg Eesti Rohelisest Liikumisest leiab, et TalveAkadeemia on kindlasti vajalik, kuna võimaldab näha teistsuguse taustaga inimeste vaatepunkte ja leida ühenduskohti.

Ürituse lõpetasid alternatiivsete ideede sessioonid, kus leiti enda ideedele kaasamõtlejaid.

Korduvalt TalveAkadeemial osalenud Triin Tarv oli üllatunud, et leidub veel noori, kes tema poolt välja pakutud rohelise draama ideele on mõelnud. "See on väga tore, kui leiad ootamatult mõttekaaslasi," rõõmustas keskkonnakorraldust õppinud Triin. Keemiat tudeeriva Aita Metsa sõnul leidis temagi taas mõttekaaslasi, seekord mahetalunduse teemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing