Maidla Mõisa Köögis võib aga hakkama saama ka nädalase eelbroneeringuga. Laulasmaa Resorti turundusjuhi Sabina Kaukise sõnul sõltub nende juures broneerimise aeg suuresti hooajast ja nädalapäevast, kuid vabade kohtade olemasolul piisab, kui teatada oma soovist 72 tundi enne ürituse toimumist, rahvusvaheliste ürituste puhul on aga broneerimise ajad pikemad.
Tugamanni Veski majajuht Pille Pedassaar ütleb aga, et broneering tuleks teha kohe, kui kuupäev paigas on. Neil kehtib põhimõte "kes ees, see mees!".
Vahel tuleb ette olukordi, kus ürituse korraldamise idee tuleb viimasel minutil. Ka siis ei jää korraldajad täiesti hätta, sest Reval Hotel Olümpia konverentsijuhi Moonika Kuke sõnul proovivad nad ka sel juhul kliendile lahenduse leida. Kliendilt uuritakse, kas ruumi soovitakse väga ametliku ürituse tarbeks või on tegemist seminari, presentatsiooni või mõne vabamat laadi ettevõtmisega.
Kui selgub, et kohaks ei pea olema just üks hotelli konverentsiruumidest, pakutakse välja ööklubi Bonnie & Clyde'i ning banketisaali, mis sobivad samamoodi sellelaadseteks üritusteks. "Kui on tegemist aga nõupidamisega ja osalejate arv on alla 10 inimese, siis pakume välja oma sviidid. Kõikides sviitides on nõupidamislaud ja lisaks saab tellida toitlustust," selgitab Kukk.
Ka Scandic Palace on valmis selleks, et üritusest teatatakse ette vaid nädal aega või isegi üks päev, mis on aga lihtsamate nõupidamiste jaoks täiesti piisav aeg, kinnitas hotelli tellimuse assistent Kai Valentin.
Seminariruumide hindades ei ole selget regionaalset erisust, ka Tallinnas võib leida soodsa hinnaga ruumi, sama võib Pärnus ürituse pidamine kallimakski osutuda.
Kui Tallinnas kulub paarikümneliikmelise seltskonnaga seminari pidamiseks 9000 -35 000 krooni, siis pealinnast välja Rakverre sõites on võimalik saada hakkama koguni 3000 krooniga.
Samas ei ole pealinna hinnad automaatselt teiste piirkondade hindadest kallimad.