Mets puhtaks, valmistume suveks

Henrik Aavik 30. märts 2007, 00:00

Kuna Puhkepäev on kultuurikandja, siis kirjutan siin kultuurist - teeme nüüd kodumaa kiiresti korda, et olla valmis suveetendusteks, festivalideks ning kenadeks rannahetkedeks. Et alanud on kena kevad, siis parim meelelahutus ja silmailu on meelde tuletada, milline loodus välja nägi, ning talvel lumele loobitu üles korjata.

See on lihtne, tuleb ainult maad kuulata, kus koristustalguid korraldatakse, neid on Eesti täis. Näiteks Luitemaal koristatakse koos juba aastaid, ka RMK korraldab ikka midagi. Samuti on mõistlik uurida juba tänavuse roheliste rattamatka kohta, mis toimub seekord Matsalus.

Muidugi on Matsalu ligipääsetav ka ilma mingi matkata ning lähinädalatel on seal kuuldavad looduskontserdid väga võimsad. Ainult nende algus on tavaooperist oluliselt varasem, mõistlik oleks juba kell kuus, kõrvad kikkis, metsa vahel akustiliselt sobiv koht sisse võtta. Muuseas, Matsalust kuulsuselt järgmine võimsa linnulauluga koht Eestis on Kabli. Looduses on hinnad väga soodsad.

Kes siiski ei taha tunnistada silmaga nähtavat ja kõrvaga kuuldavat kevadet, selle jaoks on Põhja-Soome suusakuurortides, näiteks Rukas, hetkel veel lumi maas. Niipalju, kui ma linna peal inimeste reisiplaanidest kuulnud olen, peaks seal varsti ka eesti keelega peaaegu et hakkama saama. Sealkandis võib lumelauaga veel mitu korda mäest alla lasta ning kenasti Jazzkaare alguseks koju tagasi jõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing