Padar: räägin kõikide pankade juhtidega laenuandmisest

Rahandusminister Ivari Padar ütles täna aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et tal on plaanis Eestis esindatud pankade juhtidega kohtuda ning laenudega seonduvat arutada.

Üks aripaev.ee lugeja küsis Padarilt online-intervjuus, et kes peaks ohjama kinnisvaraturgudel toimuvat, mis kuidagi ei soosi noorte inimeste võimalust omandada kinnisvara ning, et kas riik peaks äkki sekkuma kinnisvaraturgudel toimuvasse.

Padar märkis, et tegeleb hetkel riigi eelarvestrateegia kokkupanekuga, mis peab valmima mai lõpuks ning ootab sinna ka kõigi ministeeriumide seisukohta. "Strateegias tegeleme ka eluasemepoliitika küsimustega," ütles Padar.

Teise lugeja küsimusele vastates lisas Padar, et tema kui rahandusministri jaoks on oluline, et kriteeriumid, mille alusel pangad eluasemelaene jagavad, oleksid objektiivsed ning arvestaksid inimeste sissetulekuid. "Mul on plaanis Eestis esindatud pankade juhtidega kohtuda ning laenudega seonduvat arutada," ütles ta.

Lisaks selgitas Padar lugejatele, et Eestis kehtiva valuutakomitee süsteemi tõttu ei ole valitsusel võimalik kontrollida raha hinda ehk siis intressimäärasid. Seega on valitsuse käsutuses ainult eelarve- ja maksupoliitilised vahendid inflatsiooni mõjutamiseks ning majandustsükli languse pehmendamiseks. "Rahandusministrina seisan kindlalt selle eest, et järgmise aasta eelarve saaks tehtud ülejäägiga. Samuti muudame tulumaksuseadust selliselt, et eraisikute investeerimisvõimalused oleks paremad ning et eraisikuid koheldaks börsitehingute maksustamisel võrdselt äriühingutega," lubas Padar.

Hetkel kuum