Agnes Ojala • 1. juuni 2007 kell 12:55

Eesti Raudtee kaotas mais pronkssõduri pärast kolmandiku vedudest

Pärast Eesti-Vene suhete pingestumist seose pronkssõduri ümberpaigutamisega langes Eesti Raudteel mais piirilt vastu võetud kaubarongide maht pea kolmandiku võrra.

Ööpäevas vastu võetud kaubarongide maht langes aprilli keskmiselt 35,2 rongilt mais keskmiselt 23 rongini, teatas ettevõte. Möödunud aasta mais oli ööpäevane keskmine piirilt vastu võetud rongide hulk 32,3.

Maikuu tulemused annavad tunnistust, et pärast pronkssõduri teisaldamisega seotud sündmusi kukkus Venemaa suunalt Eestisse saadetavate kaubarongide hulk mai esimestel päevadel järsult paarikümne rongi lähedale ööpäevas ning on püsinud enam-vähem samal tasemel terve kuu vältel.

Kuna ka juunis lubab Venemaa Eesti suunal oma kaubalähetajatele kaubarongide läbilaskemahtu kuni 17,6 rongini ööpäevas, pole kaubavedude kiiret tõusu oodata. See tähendab, et Eesti Raudtee peab kujunenud situatsiooniga kohanemiseks jätkama säästuprogrammi, mis hõlmab kulude kärpimist nii investeeringutele kui ettevõtte majandamisele ja personalivajaduste ümberhindamist.

Hetkel kuum