3. juuli 2007 kell 6:57

Saaremaa võib jääda tuletõrjujateta

Kui päästeameti plaan muuta osade päästekomandode valvegraafik 12-tunniseks läbi läheb, võib see Saaremaal kaasa tuua päästjate lahkumise, sest nad ei saa enam muu tööga lisa teenida.

Saarlased pelgavad, et peale komandode töökorralduse muutmist jäävadki saare tuletõrjujate vormid kappi seisma, sest pole mehi, kes neid kannaksid, kirjutas postimees.ee.

Päästeameti plaanitava reformi järgi jagunevad komandod suure koormusega piirkondades tugevateks üksusteks ning vähese väljakutsete arvuga piirkondades koduvalvega komandodeks, kirjutas Meie Maa.

Saaremaa nelja päästekomando saatus ei ole veel teada, kuid saarlased kardavad, et kui päästjate vahetuse pikkus viiakse komandodes 24 tunnilt 12 tunnile, võib see kaasa tulla päästjate lahkumise, kuna sel juhul ei saa päästjad enam töö kõrvalt lisa teenida ja poole võrra suurenevad kaugelt tööl käivate meeste sõidukulud.

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul pakutakse päästjatele kompensatsioonimehhanismina paindlikumat töökorraldust, mis võimaldab neid piirkondades, kus õnnetuse juhtumise tõenäosus on väike, olla koduvalves, samas tõuseb nende palk märgatavalt rohkem, kui 24 tundi valves olevatel meestel.

Hetkel kuum