Tänasel päeval 1963 pandi käima
otsesideliin Moskva ja Washingtoni vahel. Tööle hakkasid teletaibid, mille
abil USA president John Kennedy ja Nõukogude Liidu juhi Nikita Hruštšov suhtlus
oluliselt kiiremaks muutus.
New York Times vahendas USA kaitseministeeriumist pärit ühelauselise teate, mis kõlas nii: Tänasest toimib Washingtoni ja Moskva vahel otsekommunikatsiooniliin.
1962. aasta sügisel Kuuba raketikriisi päevil seisid USA ja Nõukogude Liit tuumasõjale lähemal kui kunagi varem või hiljem. Otseside loomine oligi kriisi üks tulemusi. USA presidendi ja Nõukogude Liidu juhi otsesuhtluse võimalus pidi välistama ootamatud sõjad.
Liini avamisel puudus pidulikkus, samuti ei vahetatud ametlikke sõnumeid. Washingtoni teletaibioperaator saatis Moskva poole katseks: The quick brown fox jumped over the lazy dog's back 1234567890" Ehk siis: "Väle pruun rebane hüppas üle laisa koera selja. 1234567890".
Tundub jabur? Tegelikult üldse mitte, selles lauses on sees kogu inglise tähestik, seega proovis lause süsteemi töökindlust. Venemaalt tuli vastu venekeelne sõnum, millest ameeriklased midagi aru ei saanud, aga vähemalt tõestas see, et side toimis.
Sidekanali kasutamine tuli kõne alla vaid hädaolukordades ning selle kaudu pidi vahetatama vaid riigijuhtide sõnumeid.
Kuuba kriisi ajal hilinesid Moskva ja Washingtoni vahel liikuvad diplomaatilised sõnumid tundide kaupa: esmalt tuli need edastada, kodeerida, lahti kodeerida, tõlkida ning siis riigijuhile edastada. Pärast kriisi lõppu hakkasid kaks riiki otsima lahendusi info liikumise kiirendamiseks.
Uudne sidevõimalus lühendas sõnumite liikumise kiirust mõnele minutile.
Ameeriklased saatsid sõnumeid inglise, venelased vene keeles. Seega tuli teated endiselt tõlkida, samuti kasutati kodeerimist ja lahtikodeerimist, vältimaks lekkeid.
USA saatis Moskvasse Chicago firma Teletype Corporation neli teletaipi, mis suutsid sõnumeid edastada kiirusega 66 sõna minutis. Venelased saatsid omakorda USAsse Ida-Saksamaal valmistatud neli teletaipi, mis pandi üles Pentagoni. Samuti vahetati aasta jagu teletaibilinti ning varuosi, samuti seadmete kasutusõpetused.
Teletaipidele kaasa pandud kodeerimisseadmed oli sidekanali avamisele eelnenud läbirääkimiste raskeim pähkel.
Lõpuks saatis USA Venemaale kodeerimisseadmed, mis olid USAs käibel nii äris kui ka sõjanduses, see samm pidi vältima sõjasaladuste venelaste kätte sattumise.