Eleri Lopp • 4. september 2007
Jaga lugu:

Elekter ähvardab peaaegu veerandi kallimaks minna

Senine hinnaperiood saab järgmise aasta veebruaris läbi ning Eesti Energia on asunud jõuliselt hindu tõstma. Kaalukamate põhjustena tuuakse välja tooraine hinnatõusu ja tööjõukulude kasvu.

"Eesti Põlevkivi on esitanud 15% hinnatõusu taotluse," sõnas Eesti Energia juhatuse liige Tiit Nigul.

"Me peame maksma palka, mis säilitaks võtmeisikud ja tooks juurde noori," sõnas Narva Elektrijaamade juhataja Ilmar Petersen. Põlevkivi hind on tema sõnul samal tasemel püsinud 1998. aastast peale.

Hinnatõusu teiste põhjustena toob Nigul välja tootmisbaasi remondi- ja hoolduskulud, keskkonnatasud ja allhankijate teenuse kulud.

Nigul loodab, et novembris saavutatakse energiaturu inspektsiooniga hinnatõusu kokkulepe. Inspektsioonil on aega taotlust vaagida 90 päeva. Klientele tuleb hinnapaketid avalikustada omakorda 90 päeva enne uute hindade kehtima hakkamist.

Niguli sõnul hinnatõus meie ettevõtete konkurentsivõimet ei vähenda.

Baltika tegevjuht Meelis Milderi sõnul Eesti Energia plaanitav hinnatõus Baltikat ei mõjuta.

"Natuke kulusid tuleb juurde, kuid Baltikat mõjutab see hinnatõus minimaalselt. Meie tegutseme vabaturul. Me ei kavatse hinda tõsta sellepärast, et Eesti Energia seda teeb," kommenteeris Milder Eesti Energia plaanitavat elektri hinna tõusu.

"Eks see vahe tuleb lihtsalt kinni maksta. Tuuleenergiat ei hakka ju kasutama ja ega see ei tuleks ju odavam ka," märkis Milder.

"Pidevalt hinnatõusudest lugemine ajab närvi! Eesti majandus pole turumajanduslik. Eesti Energia tõstab hinda ja siis mingid saiatootjad plaanivad hinnatõusu. Mina kallist saia näiteks lihtsalt ei osta," märkis Milder.

Leiburi tootmisdirektori Agu Matsi sõnul paneb Eesti Energia plaanitav hinnatõus kõik inimesed kalkuleerima.

"Ma ei tahaks ennustusi öelda. Iga hinnamuutus paneb meid hindu kalkuleerima. Hinnatõusud mõjutavad meid kõiki, eks peab kulusid ja tulusid vaatama," kommenteeris Mats Eesti Energia plaanitavat hinnatõusu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum