Erakordne jõukatsumine Eesti ja Soome vahel

Tiit Reinart 28. september 2007, 00:00

Tähelepanuväärne on see, et tegu on esimese mälumängu maavõistlusega üldse, mis Eesti pinnal peetakse. Nagu ütles võistluse korraldaja, Eesti spordimuuseumi teadussekretär Kalle Voolaid, on soomlastega mõõtu võetud küll Tartu-Tampere linnavõistlustel, ent sarnast riikide tasemel kohtumist pole varem olnud. Ei Soomega ega teiste maadega. Kui just 60. aastate telesaade Naapurivisa kõrvale jätta.

Rahvusvaheliselt on eestlased osalenud nii mälumängu EMil kui ka MMil. Muuseas on neil Voolaiu sõnul oluline korralduslik vahe. Kui EMile sõidavad võistlejad kohale ja on niiöelda konkreetne võistluspaik, siis MMil osaleb igaüks oma koduriigis. Järgmine ajuspordi EM on õige pea - 9.-11. novembrini Inglismaal Blackpoolis.

Laupäevasel maavõistlusel on konkreetne võistluspaik - Tartu Ülikooli vana kohviku konverentsisaal. Erakordseks teeb seekordse võistumõtlemise veel see, et mälumäng on vaid sporditeemaline, see tähendab, et osalevad mõlema maa parimad sporditundjad.

Nii Eestis kui ka Soomes valitakse välja neli kaptenit, kes siis endaga hästi kokkumänginud partneritest moodustavad neljaliikmelised võistkonnad. Eestipoolsed kaptenid on spordi-, ajakirjandus- ja mälumänguringkondades hästi tuntud Veiko Ulp, Marko Siil, Jevgeni Nurmla ja Peep Vahtrik.

"Võin kinnitada, et need mehed on Eesti tipud sporditundmises," kinnitab Voolaid.

Mängus tuleb võistkondadel vastata sajale küsimusele, millest demokraatlikult on pooled Soome ja pooled Eesti poole koostatud.

Lahendada tuleb need viie- või kümneküsimuseliste plokkidena, õige vastuse eest saab üks või kaks punkti. "Usun, et tulemused tulevad tublisti üle saja punkti," on Voolaid kindel.

Kogu üritust veavad kaks mängujuhti - Kalle Voolaid ise ja telest tuntud Timo Tarve.

Soome võistkondade koosseis on veel täpsustamisel, ent Voolaiu sõnul on teada, et osalevad ühed parimad põhjanaabrite sporditundjad Jari Hakalax ja Tero Kalliolevo.

Kes homme Tartus peale jääb, korraldaja ennustama ei kipu. "Eks me oleme maailma mastaabis tublid keskmikud mõlemad. Soomlased on näiteks EMide ja MMide spordiplokkides väga kõrget taset näidanud. Nii et väike hirm on loomulikult nahas. Ennustada ei julge, aga loodame ikkagi Eesti võitu," pakub Voolaid.

Kas Voolaiu lootused täitusid, selgub homme õhtul. Järgmisel aastal peetakse naabritevaheline maavõistlus juba Soomes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing