Maailmaklassi hobu-show

Tiit Reinart 05. oktoober 2007, 00:00

Tegu on vaieldamatult aasta tähtsaima ja populaarseima ratsutamisüritusega Eestis, kui mitte kogu Baltikumis.

"Eks ürituse selgroog on ikka spordivõistlus, maailmakarika etapp. Tegu on klassikalise ratsavõistlusega, kus üks sõit kestab 1,5-2 tundi," selgitab võistluste direktor ja Eesti ratsaspordiliidu peasekretär Siim Nõmmoja. Päevas on 3-4 sõitu, mis vahelduvad meelelahutusprogrammiga.

Juba traditsiooniliseks saanud võistlusel (esimene Horse Show peeti Tallinnas 2002. aastal, esimene MK etapp 2003. aastal) osalevad tänavu kümne riigi sportlased, kokku 150 hobusel.

Tugevamate ratsaspordimaadena toob Nõmmoja välja Saksamaa ja Hollandi, kelle tipud ka Tallinnas kohal on. Näiteks 2005. aasta etapi võitja Matthias Granzow Saksamaalt, Peter Geerink Hollandist ning Soome valitsev meister Raimo Aaltonen

Loomulikult saab publik kaasa elada Eesti tippude - Rein Pilli, Gunnar Klettenbergi, Hanno Ellermanni, Tiit Kivisilla ja Urmas Raagi - esinemisele.

"Panustan kindlasti omade peale," ütleb Nõmmoja, "Selle hooaja tulemuste põhjal võiks üks favoriit olla Rein Pill, kes on tänavu mitmeid GPsid võitnud. Tema võitis ka Saku Suurhalli esimeste võistluste põhisõidu."

Kogu tänavune "Tallinn International Horse Show" peetakse Hispaania võtmes.

"Mitte et tahaksime seda maad kuidagi teistele eelistada, vaid klassikaline ratsaspordi koolisõit on pärit Hispaaniast," selgitab Nõmmoja. "Tahamegi eesti publikuni seekord tuua hispaania ratsakooli hõngu."

Suurepärase pildi sellest annavad Tobbe Larssoni ratsakooli esinemine ja Hispaania-teemaline koolisõidu- ja tantsuetendus "Pasion".

Arusaadavalt pole nädalavahetusel Saku Suurhallis toimuv pelgalt pingeline võistlustele kaasaelamine, vaid ka pereüritus. Mõeldud on ka lastele, kellele vanemate kõrval võisturatsutamise või kodu- ja välismaiste artistide nautimine pikalt pinget ei paku. Neile on sisustatud spetsiaalne lasteala, kus saab mängida, muinasjutte kuulata, multikaid vaadata, kepphobustega takistussõitu teha jne.

Veel enam - et lapsi ja noori rohkem hobuspordi juurde tuua, kingivad Eesti Ratsaspordi Liit ja Eesti Olümpiakomitee Tallinna kooliõpilastele 1000 piletit ürituse esimesele päevale. "Meie eripära on see, et uksed on kõigil päevadel 12 tundi lahti ja ühe päeva pileti eest saab terve päeva mitmesugust meelelahutust," iseloomustab Nõmmoja.

Kel piletid varakult varumata, saab neid veel võistluspaigast soetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing