Põlva Serviti on sportlikult kõige kaugemale jõudnud väikelinna meeskond - lisaks eelmise aasta Eesti meistritiitlile ja karikavõidule jõuti Euroopa sarjas 16 parema hulka. Tõsi, veel väikemast kohast Kehrast pärit käsipalliklubil HC Kehra on peotäis rohkem Eesti meistritiitleid, kuid Servitiga sarnast saavutust Euroopa tasemel neil ette näidata pole.
Samas on Põlva Serviti tänavune eelarve selgelt suurem kui teistel meeskondadel. Võrreldes eelmise hooaja 2,1 miljoni krooniga on tänavu rahakott ligi kaks korda paksem. "Meie edukas esinemine on ärimeestele silma jäänud ja tänavu kasvas toetus hüppeliselt," tunnistab Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting.
MTÜ Põlva Käsipalliklubi on ilmselt ka ainus Eesti spordiklubi, kes omab kinnisvara ja teenib selle rentimisest arvestatavat tulu. "Ostsime seitse aastat tagasi ära endise Põlva teenindusmaja," selgitab Musting ja lisab, et Serviti Maja on üürnikest pungil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tänavu Põlva Serviti sponsorite ringi asunud ASi Premia Tallinna Külmhoone juhi Kuldar Leisi sõnul toetavad Põlvast pärit ärimehed kodumeeskonda paljuski patriotismist: "Väikeses linnas üleskasvanuil on ühtekuuluvustunne suurem kui suuremas kohas kasvanuil."
Kuni 2005. aastani, mil loodi käsipalliklubi Chocolate Boys, oli Põlva Serviti sisuliselt ainus toetaja ASi Kalev juht Oliver Kruuda. "Mul on nüüd ju oma meeskond," põhjendab Põlvast pärit Kruuda, miks ta enam Servitile raha ei anna. "Pealegi toetan ma väga paljusid spordialasid."
Lisaks sellele, et Põlva käsipallurid meie vett joovad, oleme Põlva Servitit rahaliselt toetanud viis aastat. Spontaanse otsuse suurendada oluliselt toetussummat langetasin kevadel tol emotsionaalsel hetkel, kui Põlva Serviti Eesti meistriks krooniti. Kodumeeskonda toetatakse eelkõige missioonist. Samas on tegu kaudselt ka reklaamiga, sest toetajaettevõtete logod ilutsevad mängijate särkidel ning spordihallis.