Estel Elektro loodab TTÜ abil väärt tööjõudu saada

ÄP 14. november 2007, 00:00

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor Peep Sürje ja ASi Estel Elektro peadirektor Sergei Frolov allkirjastasid koostööleppe esialgu kolmeks aastaks.

TTÜ energeetikateaduskonna professori Jaan Järviku sõnul on masina- ja aparaadiehituslik tootmine ning vastav tootearendus üks Eesti tööstuse võimalikke prioriteetseid arengusuundi. Hea erialase ettevalmistusega kaadri olemasolu on jätkuvalt otsustava tähtsusega meie majanduse rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamisel.

"Estel Elektro on üks väheseid Eestis edukalt toimivaid elektrotehnika ja jõuelektroonika ettevõtteid," tõdeb Järvik. "Sõlmitav leping saab aluseks edasistele konkreetsetele koostööprojektidele. Erilise tähelepanu osaliseks saavad ka tudengite praktikavõimalused Estel Elektros ja ühised teadustööde teemad."

Estel Elektro juhatuse assistendi Anna Lošakova sõnul on kvaliteetse haridusega noorte spetsialistide ettevalmistamine väga oluline mitte üksi nende ettevõttele, vaid igale majandusvaldkonnale Eestis.

Estel Elektro tegevusala on elektrotehnilise seadmestiku väljatöötamine ja tootmine, peamine toodang pooljuhtmuundurid, trafod, voolupiiramis- ja silumisreaktorid. Firma toodangut rakendatakse energeetikas ja masinatööstuses, samuti energiamahukates tööstusharudes, näiteks metallurgiakombinaatides.

Ligi 130 töötajaga firma käive on alates 2003. aastast suurenenud peaaegu kuus korda. Mullu teenis Estel Elektro ligi 50 miljoni kr suuruse käibe juures peaaegu 0,8 miljonit kr kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing