26. november 2007 kell 18:34

Naispoliitikute nappus maksis kirgiisidele kätte

Kolm Kirgiisi parteid ei pääsenud parlamendivalimistele naispoliitikute nappuse tõttu, vahendas Lenta.ru Kesk-Aasia uudisteportaali 24.kg.

Valimistele pääsuks pidi 25. novembriks esitatavates nimekirjades olema nii naisi kui mehi vähemalt 30%, seejuures oli oluline ka nais- või meespoliitiku järjekorranumber.

Põhimõtteliselt pidi see välistama, et võimule pääseb ainult meeste- või ainult naistepartei või et linnukese pärast nimekirja võetud vastassugupool surutakse kuhugi lõppu ja parlamenti nende esindajad tegelikult ei pääse.

Valimistele ei pääsenud erakond Taza Koom, Afganistaani veteranide partei ja Kirgiisi kommunistlik partei, mida juhib naispoliitik Klara Ažibekova. Parteid teatasid juba, et lähevad kohtusse.

Lenta.ru märkis, et varasemas Kirgiisi parlamendi koosseisus ei olnud ühtegi naist. Seetõttu anti isegi rahvusvahelisel naistepäeval 8. mail lilled meespoliitikute kätte. Parlamendisaadikud ise on ajakirjanikele öelnud, et naispoliitikute kohalolek vähendaks nende himu istungite ajal kakelda.

Hetkel kuum