Marat viib tootmise Aasiasse üle

Kadrin Karner 28. november 2007, 00:00

Koondamised Marati Pärnu tehases on ainult ettevalmistav lüli tootmise Eestist väljaviimisele, rääkis Marat ASi juhatuse liige Alo Lepp.

Kuigi Marat kolib tehased Aasia avarustesse, jääb disainimine ja toodete väljatöötamine Eestisse. "Toode on ikka Marati välja töötatud ja Marati kvaliteediga," ütles Lepp.

Marati klientide jaoks ei muutu midagi, pakutav sortiment jääb juhatuse liikme sõnul samaks. Kolimise otsus võeti vastu seoses tootmise kulukusega Eestis, samuti tuleb siin töötajatele tunduvalt suuremat palka maksta kui Aasias.

Lepa sõnul on Maratil käsil suured koondamised. "Pidevalt koondame, see on tavaline asi," ütles ta ning lisas, et Marati tehased Mustvees ja Tulika tänaval Tallinnas on juba suletud ja töötajad koondatud. "Tulikas koondati juba suvel," täpsustas Lepp.

Pärnu tehas on juhatuse liikme sõnul lihtsalt järgmine. Päris kinni tehast ei panda, küll aga koondatakse enamik töötajaid. Marati Pärnu tehases töötab 162 inimest. Praeguseks on koondamisteated saadetud neist kolmandikule.

Lepa sõnul makstakse Marati tehase töötajatele koondamistasu, aga uue töö leidmine jääb inimeste enda õlule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:12
Otsi:

Ava täpsem otsing