Seebivaht apteegi ümber

Kristin Raudsepp 04. detsember 2007, 00:00

Ravimiamet teab ettevõtja soovi avada Rakveres Vaala keskuses apteek. Aga kuna keskus ise avati alles mõni päev tagasi, ei saanud seal enne apteeki olla, seega ei saanud see ka hiljem seebipoeks muutuda. Kus ettevõtja ruume rendib ja mis teenust neis pakub, on ettevõtja enda otsus.

Juba kaks aastat kehtib Eestis seadusesäte, mis piirab uute apteekide avamist linnades, kus seniste apteekide kohta ei ole piisavat arvu elanikke. Nii on see ka Rakveres. Piirang ei kehti maa-apteegi kohta. Ravimiametisse saabunud OÜ Koduapteek taotlusel oli avatava apteegi asukohaks märgitud mitte Rakvere linn, vaid Näpi küla.

Artiklis märgitud ravimiameti inspektorite külastus oli tõsi. Aga ettevõtja järgnev väide, justkui oleks ravimiamet seejärel andnud loa apteek avada, ei vasta tõele. Inspektorid ei saa anda luba apteegi avamiseks ja see ei kajastu ka üheski dokumendis. Kuna ravimiametil tekkis kahtlus apteegi tegeliku juriidilise asukoha asjus, otsustasime seda kontrollida. Ravimiameti inspektor andis OÜ Koduapteek esindajale teada, et otsus on edasi lükatud. Tänaseni ei ole ravimiamet saanud tegevusloa kohta otsust teha - ei positiivset ega negatiivset.

Ravimiamet peab otsuse tegema 60 päeva jooksul alates taotluse esitamisest. See tähtaeg veel möödas ei ole. Lisaküsimusele aega kulutamata teinuks ravimiamet otsuse enne 60 päeva möödumist ja apteek saanuks alustada koos kaubakeskusega, kuigi taotlus laekus meile hilja. Tänaseks on ettevõtjale esitatud päring ning seadusejärgne tähtaeg puuduste kõrvaldamiseks ja selgitusteks. Kui ettevõtja tõestab, et kaubakeskus asub maal, siis piirang tõesti ei kehti. Kui selgub, et kaubakeskus ja seega ka apteek asub Rakvere linnas, siis ravimiamet tegevusluba väljastada ei saa. Aga see ei tohiks ravimiturul kogenud ettevõtjat üllatada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing