Hea müügimees imab uusi oskusi kui käsn

Guido Paomees 10. detsember 2007, 00:00

Müügiinimesena edu saavutamise oluline eeldus on oskus olla nagu käsn ja imada teadmisi ning oskusi, tekitada sellega uusi harjumusi ja neid kasutada.

Paljud tööturule sisenejad eelistavad müügitööd ja sellega seonduvat ekslikult seetõttu, et kui tegemist on turunduse- või müügitööga, siis sellega saab hakkama igaüks. Ometi ei ole heaks müügimeheks saamine kuidagi sünnipärane eelis. Tavalisest müügiinimesest heaks müügimeheks saamise teel on esimene samm oma mugavustsoonist välja tulemine ja harjumuspärase käitumise muutmine. Olulist osa müügioskuste parandamise juures mängib iseõppimine.

Kindlasti on oluline oma ärimaastiku laiem tundmine - mida teevad konkurendid, mida prognoositakse. See info tuleb üles leida endal. Mõnikord on see lihtne ja jõuab sinuni uudistes, tihtilugu aga mitte ja oluline info tuleb ise üles leida.

Näiteks praegu passiivsel kinnisvaraturul tegutsevatel maakleritel on igal nädalal uut informatsiooni lugeda nii ajalehtedest kui ka internetist. Et teha oma klientidele sobilik pakkumine, ei piisa ainult enda kogemusest. Tuleb tunda pangalaenude intressimäärasid ja tendentse, olla kursis arendajate tausta ja tehtud töödega, lähedusse planeeritavate kõrgehitiste ning lasteaedadega.

Omaalgatuslikkus on väärt omadus. Sageli kuuleme koolitusele tulnud müügimeestelt, et nad ei saa piisavalt juhtnööre ja koolitust, see aga välistab paremad tulemused. Tõepoolest - hea vabandus!

Edukas müügimees tunneb ise huvi oma pideva arengu ja teadmiste täiendamise vastu. Hea müügimees analüüsib iga õnnestunud ja ka ebaõnnestunud visiiti kliendi juurde. Viimasest sõltub paljuski julgus, kui suuri eesmärke püstitada - keskpäraseid või eesrindlikke.

Eduka enesetäiendamise tasuta tööriistad on eesmärgid, tegevusplaan ja järjekindlus. Et mitte end ulmeliste õpi-eesmärkidega koormata, on tegevusplaan kasulik jagada lühiajalisteks eesmärkideks. Näiteks: sel kuul loen ja töötan läbi konkreetse müüki käsitleva raamatu. Nädalavahetusel Tartusse sõites kuulan autos raadio asemel erialast CDd.

Info omandamine on lihtsam, sellest olulisem on aga loetu kohe kasutusele võtta. See eeldab oma harjumuste muutmist. Korraga kogu õpitu kasutuselevõtt on utoopiline, mõistlik on harjutada kõigepealt paari-kolme uut ideed ja tegevust, muuta nende kasutamine igapäevaseks ja seejärel ette võtta uute oskuste juurutamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing