Tiit Reinart • 20. detsember 2007 kell 22:00

Spordikuulsused katsuvad jõulu ajal Saku Suurhallis jõudu

Sel aastal võistlevad Honda jõuluturniiril Tanel Leok, Ain-Alar Juhanson, Jaan Kirsipuu, Urmo Aava, Kert Keskpaik, Allar Raja, Juss Laansoo, Ott Kiivikas, Martin Reim, Margus Hunt, Marko Luhamaa ja Heiki Nabi.

Mõõtu võetakse kuuel alal: joonejooksus, rippumises, sõudeergomeetril, Saku alkoholivaba õlle kasti hoidmises, hinge kinnihoidmises ja Honda rattavahetuses.

Nagu eelnevatelgi aastatel, toimub vahepalana NBA viskevõistlus Kuldkäsi 2007. Kuldkäe tiitlit ja Honda sõiduautot (mis on auhinnaks rekordi ületajale) lähevad jahtima Aivar Kuusmaa, Gert Kullamäe, Jesper Parve, Sten-Timmu Sokk, Valmo Kriisa ja vanameister Aleksei Tammiste.

Üritusele on kutsutud kõik olümpiasangarid, kes on Eestimaale olümpiamedali toonud. Olümpiavõitjaist tehakse ühispilt, millest koos autogrammidega saab tõeline rariteet. Pildid kingitakse Eesti Olümpiakomiteele ja Eesti Spordimuuseumile; üks pilt jõuab oksjonile, mille tulu (nagu ka ürituse tulu) läheb heategevuseks.

Kõikidel pealtvaatajatel on võimalus oksjonilt see pilt endale saada.

Lisaks kaasaelamisele on pealtvaatajatel võimalus sportlikus viktoriinis ja ristsõna-lahendamises auhindu võita, ning Eesti Spordimuuseumi korraldatud näitust vaadata.

Korraldajate kinnitusel võib 25. detsember võistluspäevana tunduda natuke ehmatav, aga ainult esmapilgul. "Eelmiste aastate kogemus on näidanud, et kolme puhkepäevaga on kõik perekondlikud peod peetud ja päris meeldiv on seejärel vahelduseks sõpradega väljas käia. Selle päeva oleme valinud ka seetõttu, et paljud sportlased, kes on jõuluturniiril kaasa löönud, on muul ajal võistlustega seotud. See on peaaegu ainuke periood terve aasta jooksul, kui enamik üle maailma koju kokku sõidab," seisab ürituse ametlikul kodulehel.

Turniiri on jõulude ajal peetud juba mitu aastat. 2005. aasta 25. detsembril korraldasid Laansoo Motokross Team ja AS Kuma Rakvere spordihoones heategevusliku spordikuulsuste jõuluturniiri Kuma Kange. Võistlesid Andrus Värnik, Indrek Pertelson, Urmo Aava, Pavo Raudsepp, Ain-Alar Juhanson, Tanel Leok, Hanno Velt, Kristjan Rahnu, Riho-Bruno Bramanis, Aleksei Budõlin, Juss Laansoo ja teised. Võidupärja sai kaela Tarmo Neemelo.

2006. aastal kandis üritus peasponsori järgi nime Honda spordikuulsuste jõuluturniir. Võistlus oli saavutanud juba niivõrd suure populaarsuse, et Rakvere jäi üritusele kitsaks. Sestap ongi sel korral spordikuulsuste mõõduvõtmine Saku Suurhallis.

Hetkel kuum