Nordea ja Swedbank ilustavad oma fonde

Agnes Ojala 03. jaanuar 2008, 00:00

"See on alatu," ütles Rootsi päevalehele Dagens Nyheter pensionifonde pakkuva ettevõtte Sjunde AP-fonden juhtivanalüütik Christian Ragnartz.

Kui dividende mitte arvestada, tuleb indeksi tõus väiksem. Fond, mida säärase indeksiga võrreldakse, paistab seetõttu paremas seisus.

Viimastel aastatel on aga Rootsi börsiettevõtted välja maksnud väga palju aktsionäritulu.

Ragnartzi sõnul on selliste indeksite kasutamine klientide petmine. "Sellega püütakse klientide silmis paremad välja paista," ütles ta.

Nordea Eesti investeerimistoodete müügijuhi Jürgen Rehemäe sõnul on pangal ka siin fondide tootlust näidates kasutusel ilma dividendideta indeksid.

"Võrdlusindeksid on siiski arvutatud ilma dividendideta. Nordea Pank vahendab Eestis Nordea 1, SICAV investeerimisfonde, mida haldab Luxembourgis asuv Nordea Investment Funds S.A. Võrdlusindeksid on valinud fondihaldusettevõte ja need on igal pool, olenemata riigist, kus fonde turustatakse, ühesugused," selgitas Rehemägi.

Kuigi Hansapanga emapanga Swedbanki harus Rootsis kasutatakse ka hinnapõhiseid indekseid, siinne tütar seda praktikat ei järgi.

Hansa Investeerimisfondide juhatuse esimees Robert Kitt ütles, et Hansapangas kasutatakse fondide võrdlusalusena vaid neid indekseid, milles on arvestatud ka dividende.

"Tõepoolest on kaht sorti indekseid, hinnapõhiseid ja kogu tootlust näitavaid, kuid Hansapangas kasutatakse vaid viimaseid," ütles Kitt. Ta märkis, et vaid hinnapõhiseid indekseid kasutatakse maailmas järjest vähem.

SEB Ühispanga Fondide juhatuse liige Sven Kunsing ütles, et ka neil kasutatakse mõnel juhul fonditootluse näitamiseks indekseid, millesse pole arvestatud dividende. Ta lisas, et pigem võiks võrdlevalt jälgida fonde, mitte lähtuda indeksitest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing