Klenski: Öise Vahtkonna ja politsei vahel oli koostöö

15. jaanuar 2008, 17:44

Öise vahtkonna üks osaline Dmitri Klenski
rääkis täna tunnistajana prokuröri Laura Vaik küsimustele vastates, et Öine
Vahtkond tegi Tõnismäe mälestusmärgi valvamisel politseiga koostööd.

„Öise Vahtkonna ja politsei vahel oli isegi koostöö,“ rääkis Klenski ja ütles, et nemad kui mälestussamba valvajad teavitasid politseid koheselt kõikidest rikkumistest, mis nad Tõnismäel avastasid.

Klenski sõnul said nad aru, et Eesti võimus osutavad kaasabi massirahutuste teoks saamisele siis, kui toimus okastraatpärjaga mälestussamba juurde tulemine. Tema sõnul näitas see, et võimud provotseerisid kodanike vahel konflikti.

Klenski vastustest prokurörile jäi kõlama väide: „Öine Vahtkond ei ole kedagi Tõnismäele kutsunud. Meie hoidsime sellest kõrvale ja tegime kõik seaduslikult.“

Selle peale puhkes saalis kergemat sorti aplaus. Kohtunik saatis plaksutajad saalist välja ja keelas publikul oma emotsioonide väljendamise kohtusaalis. Üks aplodeerijatest oli tulihingeline Öise Vahtkonna pooldaja, kelle kampsunivarrukat ehtis grupeeringu nimeline eraldusmärk.

Kohtuistung tänaseks lõpetati. Kohus jõudis ära kuulata Dmitri Linteri, kes keeldus kohtus tunnistust andmast ja osa Dmitri Klenski tunnistusest. Protsess jätkub 28.-31. jaanuaril. Kõigepealt kuulab kohus üle kõik süüdistatavad, seejärel tunnistajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2008, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing