UniCredit Pank võeti täna Pangaliidu liikmeks

29. jaanuar 2008, 20:25

Pangaliidu juhatus võttis tänasel
koosolekul UniCredit Bank Eesti filiaali Pangaliidu liikmeks, kus koos UniCredit
Pangaga on nüüd 8 liiget, teatas liit.

„Me hindame kõrgelt võimalust osaleda Pangaliidu tegevuses, sest Pangaliit on läbi aastate kandnud olulist rolli Eesti pangandusturu arengus. Seniste Pangaliidu liikmete väärikale kogemusele tahame liidu tegevusse juurde pakkuda ka Kesk-Euroopa positiivset panganduskogemust,“ ütles UniCredit Bank Eesti filiaali tegevdirektor Taavi Laur.

Pangaliit kui kommertspankasid ühendav erialaliit on avatud kõikidele Eestis tegevuslitsentsi omavatele krediidiasutustele. Liidu tegevdirektori Katrin Talihärm sõnul on loomulik, et uued, praegu veel suhteliselt väikesed välispankade filiaalid liituvad ka kohaliku panganduse erialaliiduga, et omada paremaid kanaleid nii informatsiooni saamiseks kui protsesside mõjutamiseks.

Uus Pangaliidu liige AS UniCredit Bank Eesti filiaal kuulub UniCredit Group´i. UniCredit Group on üks Euroopa kümnest juhtivast finantskontsernist, tegutsedes 23 riigis ning teenindades 40 miljonit klienti 9000 filiaali kaudu.

Pangaliitu kuulub Eestis tegevuslitsentsi omavast 14 krediidiasutusest 8: Hansapank, SEB Eesti Ühispank, Nordea Pank, Sampo Pank, Eesti Krediidipank, Tallinna Äripank, Parex Pank ja UniCredit Pank. 2007. aasta lõpu seisuga kuulus liikmetele laenude mahu järgi 99%-ne turuosa. Pangaliit on Euroopa Pangandusföderatsiooni ja Euroopa Maksenõukogu täieõiguslik liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2008, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing